Menu
 

Valsts policija aicina iedzīvotājus svētku laikā parūpēties par savu mājokļu drošību

  • Autors:  Krista Andersone, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Tuvojoties svētku laikam, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un laikā, kad mājokļi tiek atstāti uz ilgāku laiku, parūpēties par to drošību, lai tajā neiekļūtu kāds negaidīts viesis. Valsts policija aicina ņemt vērā vairākus padomus, kā pasargāt savu mājokli no zagļiem! Tāpat, ja tiek manītas aizdomīgas personas pie svešiem īpašumiem, kuri, piemēram, pārvietojas ar automašīnu un novēro mājas, jāpiefiksē visa informācija un jāinformē pat to policija, zvanot 110.

Valsts policijai pieejamā statistika liecina, ka šī gada 11 mēnešos kopumā veiktas 1664 zādzības no mājokļiem. Savukārt pērn tādā pašā periodā veiktas zādzības 2341 no mājokļiem. Tāpēc, lai nebūtu jāpievienojas šai statistikai, Valsts policija aicina iedzīvotājus ņemt vērā drošības padomus, lai pasargātu sevi un savus īpašumus.

Vienmēr aizslēgt mājas durvis (arī palīgēku un garāžu durvis)

Arī, ja māja tiek atstāta uz pavisam īsu brīdi, tā vienmēr ir jāaizslēdz. Tāpat, kad mājās neviena nav, nedrīkst atstāt logus atvērtus vai vēdināšanas režīmā. Tieši viens no izplatītākajiem veidiem kā zagļi iekļūst mājokļos, ir atspiežot loga rūti.

Ierīkot signalizāciju un dodoties prom to vienmēr ieslēgt

Lai pasargātu savu mājokli no svešiniekiem, kuri nāk neaicināti, ir ieteicams ierīkot signalizāciju. Turklāt tai ir jābūt aktivizētai tajos stāvos, kuros neatrodaties. Tendence liecina, ka zādzības tiek izdarītas arī brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši drošības sistēmu. Zagļi var iekļūt pirmajā stāvā, piemēram, uzlaužot durvis, kamēr ģimene uzturas otrajā stāvā, vai arī otrādi – kamēr saimnieki atrodas pirmajā stāvā, iekļūt otrajā stāvā, atspiežot logus.

Vērtīgas mantas glabāt drošā vietā

Zagļi parasti zog vērtīgas un viegli aiznesamas lietas, piemēram, dārglietas, elektroniku, naudu. Ja mājās ir šādas vērtīgas lietas, tad iesakām tās glabāt kvalitatīvā seifā, kas piestiprināts pie nesošās sienas vai grīdas. Ja  nav seifa, tad vērtīgās lietas ieteicams glabāt tālāk no zagļu acīm.

Prombūtnes laikā palūgt kādam pieskatīt mājokli

Ja ir uzticami kaimiņi, tad var palūgt, lai viņi pieskata Jūsu mājokli prombūtnē, jo nereti no kaimiņu mājas var labāk redzēt, kas notiek Jūsu pagalmā. Tāpat atbalsts mājokļa drošībā var būt sargsuns, pie mājas izvietoti kustības sensori un mājas pirmo stāvu logu aplīmēšana ar drošības plēvi.

Gadījumos, ja tiek pamanītas aizdomīgas automašīnas un personas, kuras novēro īpašumus, jāmēģina piefiksēt detaļas, piemēram, automašīnas marka, automašīnas valsts numurzīme, pulksteņa laiks, cik personas atrodas automašīnā, jo tieši pēc iespējas precīzāka informācija var palīdzēt policijai aizturēt iespējamos ļaundarus. Šādos gadījumos aicinām nekavējoties zvanīt 110!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.