Menu
 

"Repharm": Kas gaidāms veselības aprūpē 2022.gadā Apriņķis.lv

  • Autors:  Dins Šmits, veselības uzņēmumu grupas “Repharm” padomes priekšsēdētāja vietnieks
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Par veselības aprūpi atbildīgo un kopumā sabiedrības cīņa ar Covid-19, risinājumi, kā ātrāk papildināt mediķu rindas, meklējumi un straujāka izaugsme tiešsaistes pasūtījumiem aptiekās ir daļa no 2022. gadā gaidāmajām aktualitātēm.

Pandēmijas ietekme saglabāsies arī 2022. gadā, un mēs turpināsim mācīties sadzīvot ar SARS COV 2, jo vīrusa mutācija turpināsies. Galvenais mērķis sabiedrībai ir saprast, ka tikai un vienīgi vakcinācija un pārslimošana mums ļaus sagaidīt 2022./2023. gada vīrusu sezonas sākumu ar daudz mazāku satraukumu, ierobežojumiem un bažām, ar ko diemžēl nāksies saskarties ikkatram 2022. gadā sākumā.

Svarīgākais uzdevums 2022. gadā būs steidzami pievērsties papildu cilvēku resursu sagatavošanai veselības aprūpes nozarei. Konkrēts darbs būtu pilnveidot rezidentūras programmas, iekļaujot rezidentūras pamatprogrammās vairāk metožu, lai ārsti īsākā laikā būtu sagatavoti un tiesīgi veikt manipulācijas, uz kurām pacientiem ilgi jāgaida. Jārada arī vairāk valsts finansētu rezidentūras vietu kopumā, vismaz atbilstoši kopējam absolventu skaitam. Atkārtoti esam piedāvājuši veikt izmaiņas Ministru kabineta  noteikumos par rezidentūras finansēšanas kārtību, lai valsts finansēta rezidentūra varētu tikt veikta arī privātās ambulatorās ārstniecības iestādēs.

Farmācijas jomā sagaidāms līdzīgs tirgus pieaugums kā līdz šim. Prognozējam straujāku izaugsmi tiešsaistes pasūtījumiem aptiekās un piegādēm. Valdība budžeta plānā paredzējusi papildu līdzekļus kompensējamiem medikamentiem, un šis pieaugums pamatā paredzēts onkoloģisku slimību ārstēšanai. Tas ir labs un pareizs solis, bet vienlaikus mēs sagaidītu straujāku kopējā zāļu kompensācijas apjoma pieaugumu.

Būtisks mūsu darba virziens 2022. gadā būs turpināt uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti – pirmkārt profesionālā ziņā, kā arī vispārējās komunikācijas prasmēs. Tas tiks darīts, turpinot ieguldīt resursus mūsu darbinieku attīstībā.

86% no “Mēness aptiekas” rīkotās iedzīvotāju aptaujas respondentiem saviem draugiem un tuviniekiem Jaunajā gadā vēlēs labu veselību. Tādi vēlējumi Jaunajā gadā kā: lai daudz naudas, skaisti ceļojumi, daudz prieka un jautrības, lai darbs sniedz gandarījumu – sabiedrībai pašreiz šķiet salīdzinoši maznozīmīgāki – izvēloties vairākas atbildes, par šiem vēlējumiem apstiprinoši atbildējuši tikai 31%-46% aptaujāto. Laikā, kad pandēmija nerimstas, bet apliecina sevi atkal un atkal jaunā veidā, labas veselības vēlējumam Jaunajā gadā ir sevišķi liela nozīme.

Vērojams būtisks Latvijas iedzīvotāju veselības vērtības izpratnes pieaugums, taču būtu svarīgi mums kopīgi strādāt, lai savas veselības vajadzības iedzīvotāju varētu kvalitatīvi apmierināt, būtu informēti un ārstniecības situācijās iesaistītos ar lielāku līdzestību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.