Menu
 

Pētījums: Iedzīvotāju ikdienas uztura paradumi būtiski atšķiras no vēlamā

  • Autors:  Liene Dupate-Ugule, SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja
Pētījums: Iedzīvotāju ikdienas uztura paradumi būtiski atšķiras no vēlamā Foto: pixabay.com, publicitātes

Iedzīvotāji arvien vairāk sāk interesēties par veselīga uztura lietošanu ikdienā, piedomājot par sabalansētu ikdienas maltīšu saturu. Uzņēmums “Maxima Latvija”, pētot iedzīvotāju iepirkšanās paradumus apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” ietvaros, veica arī iedzīvotāju pirkumu grozu analīzi, lai salīdzinātu, kā reālie pircēju paradumi atšķiras no vēlamā veselīgā uztura šķīvja.

“OnPlate” uztura speciālistu norādītajā veselīgā uztura šķīvī lielāko daļu (50%) vajadzētu saturēt augļiem, dārzeņiem un ogām, 25% olbaltumvielām un 25% graudaugu produktiem un kartupeļiem. Izpētot reālo situāciju, proporcijas iedzīvotāju šķīvjos tomēr atšķiras.“Gada sākumā veiktā aptauja norādīja, ka 87% iedzīvotāju ir svarīgi ikdienā lietot veselīgu uzturu, tomēr trešdaļa norādīja, ka veselīga dzīvesveida ievērošana ir sarežģīts un grūts process. Tādēļ veicām pirkumu grozu analīzi, lai saprastu, kāda ir šī brīža situācija iedzīvotāju ikdienas maltīšu proporciju sadalījumā. Augļiem un dārzeņiem uz sava šķīvja atvēlam aptuveni 23,5%, kas ir tikai puse no vēlamajiem 50%, turpretī graudaugiem un kartupeļiem – tikai 9% (25% vietā). Savukārt olbaltumvielas tiek patērētas stipri vairāk, nekā tas ir ieteicams, – 45,5% (vēlami 25%). Protams, arī našķēšanās veido daļu ikdienas maltīšu, kas pēc aprēķiniem aizņem aptuveni 14,1%,” norādīja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.“OnPlate” dibinātāja un sertificēta uztura speciāliste Līga Balode uzsver: “Veselīgas ēšanas ieteikumi var ievērojami atšķirties dažādām cilvēku grupām atkarībā no veselības stāvokļa, vecuma, fiziskās aktivitātes un citiem faktoriem. Norādītās vēlamā veselīga uztura šķīvja proporcijas ir attiecināmas uz cilvēkiem ar zemu fizisko aktivitāšu līmeni, vieglām fiziskām aktivitātēm ikdienā, vairāk sēdošu dzīvesveidu, kas šobrīd ir atbilstošs lielai sabiedrības daļai. Pozitīvi, ka iedzīvotāji arvien vairāk domā par veselīgu uzturu, taču šie dati pierāda, ka vēl ir jāpiestrādā pie saņemšanās šos paradumus ieviest savā ikdienā.”

“Maxima mazumtirdzniecības kompass” ir visaptverošs mazumtirdzniecības nozares apskats, kurā mazumtirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” eksperti ir snieguši savu vērtējumu par situāciju mazumtirdzniecībā un tās attīstības tendencēm nākotnē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.