Menu
 

Aptauja: Iedzīvotāji apņemas nākamgad veltīt vairāk laika sev Apriņķis.lv

  • Autors:  Kristīne Giņķo, SIA "Fissman" valdes priekšsēdētāja
Aptauja: Iedzīvotāji apņemas nākamgad veltīt vairāk laika sev Foto: pixabay.com

Jaunajā gadā vairāk nekā trešdaļa jeb 38% iedzīvotāju apņemas sekot līdzi uzturam, bet 31% – plāno veltīt vairāk laika saviem vaļaspriekiem, liecina “Fissman” veiktā aptauja, kas tapusi sadarbībā ar “Snapshots”.

Sagaidot 2019. gadu, kopumā 81% Latvijas iedzīvotāju ir kāda apņemšanās, kā padarīt savu dzīvi labāku. Visaktīvāk Jaunā gada apņemšanās kaldina jaunieši vecumā līdz 30 gadiem (92%) un vidēji augstu ienākumu saņēmēji (91%).

Kā rāda “Fissman” aptauja, sekošana līdzi uzturam (41%), laiks sev (35%), ceļojumi (31%) un sportiskas dabas apņemšanās (30%) sievietēm raksturīgas vairāk nekā vīriešiem. Savukārt vīrieši apņemas nākamajā gadā biežāk būt kopā ar ģimeni (26% vīriešu pret 22% sieviešu). Kopumā raugoties, Jaunā gada apņemšanās daudz izteiktāk nodarbina sieviešu prātus, proti, gandrīz piektā daļa (22%) Latvijas vīriešu neko neapņemas Jaunajā gadā.

Salīdzinoši plašam cilvēku lokam raksturīga arī apņemšanās vairāk ceļot (28%), vairāk nodarboties ar sportu (27%), sākt veidot uzkrājumus (26%), biežāk būt kopā ar ģimeni (24%) un iemācīties ko jaunu (24%). Iedzīvotāju aptauja rāda, ka ar augstāku apņēmību ēst veselīgi (50%), sportot (40%), sākt krāt naudu (40%) un iemācīties ko jaunu (35%) izceļas jaunieši vecumā līdz 30 gadiem. 

“Snapshots” interneta aptauja veikta no 2018. gada 26. novembrim līdz 3. decembrim, aptaujājot 719 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju kopskaitam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.