Menu
 

Aptauja: Baltā galdauta svētkus svinēs ceturtdaļa iedzīvotāju Apriņķis.lv

  • Autors:  "Kantar TNS"
Foto: www.lv100.lv. Grafiki: "Kantar TNS" Foto: www.lv100.lv. Grafiki: "Kantar TNS"

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad Baltā galdauta svētkus 4. maijā – Latvijas otrajā dzimšanas dienā – plāno svinēt ceturtā daļa (24%) Latvijas iedzīvotāju, atklāj pētījumu kompānijas "Kantar TNS" aprīlī veiktā aptauja.

Baltā galdauta svētku svinēšana populārāka ir latviešu ģimenēs – šos svētkus plāno svinēt trešdaļa ģimeņu ar latviešu sarunvalodu un krietni retāk ģimenēs ar citu sarunvalodu (vienpadsmitā daļa).

Ieradumi, kā Latvijas iedzīvotāji plāno svinēt Baltā galdauta svētkus, lielākoties ir saglabājušies aptuveni tādi paši kā pirms gada. Puse (52%) potenciālo Baltā galdauta svētku svinētāju tos atzīmēs mājās ģimenes vai draugu lokā. Trešā daļa svinētāju (34%) apmeklēs Baltā galdauta svētkiem veltītos publiskos pasākumus. Piektā daļa (22%) Baltā galdauta svētkus svinēs pie dabas ģimenes vai draugu lokā.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, būtiski samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri Baltā galdauta svētkos gatavos īpašu maltīti un uz galda klās baltu galdautu – šādi rīkosies aptuveni piektā daļa iedzīvotāju (-13 PP, no 31% uz 18%). Tikmēr desmitā daļa (10%) Baltā galdauta svētku atzīmētāju šos svētkus izmantos kā brīvdienu un vienkārši atpūtīsies.

Aptauju veica pētījumu kompānija "Kantar TNS" laikā no 2019. gada 23. līdz 25. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.