Menu
 

Ekonomists: Tērējot jāatceras par iespējām

  • Autors:  Dainis Gašpuitis, ekonomists, "SEB banka"
Foto - ekrānšāviņš no youtube.com Foto - ekrānšāviņš no youtube.com

Aprīlī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 7,0%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms pieauga par 6,7%. Nepārtikas preču pārdošanas apjoms, neskaitot degvielu, palielinājās par 8,1%, autodegvielas par 4,9%. Pieaugums bija vērojams visās mazumtirdzniecības nozarēs, izņemot farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecību.

Bažas, kas skar ārējās tirdzniecības perspektīvas, šobrīd nekādi neietekmē privātā patēriņa izaugsmi. Turklāt aprīlī uzrādītais kāpums ir pat pārsteidzoši straujš, kas norāda uz visai pozitīvo noskaņojumu mājsaimniecību vidū. Spēcīgais darba tirgus un pirktspējas kāpums ir galvenie iemesli, kas iezīmē arī patēriņa kāpuma saglabāšanos un uztur pozitīvu skatījumu uz visas ekonomikas attīstību šogad.

Tālāko norišu attīstība izrietēs no joprojām neprognozējamo ģeopolitisko notikumu attīstības pasaulē, kas noteiks visa reģiona rūpniecības un eksporta attīstību. Pagaidām praktiski tas nav ietekmējis iekšzemes ekonomikas gaitu. Taču, sarežģījumiem ieilgstot vai pastiprinoties, ekonomikas izaugsme var strauji palēnināties un iedzīvotāju skatījums un attiecīgi arī patēriņš var ātri noplakt.

Kaut pēdējos mēnešos vērojamais uzrāviens pilda tirgotāju maciņus un budžetu, pašreizējais kāpuma temps liek raidīt arī signālus un neaizmirst par uzkrājumiem. Izaugsme palēninās, bet risku ir pietiekami daudz, lai saglabātu pozitīvu, bet izsvērtu skatījumu uz savām vēlmēm un arī iespējām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.