Menu
 

Komentārs. Sametam pa mazumiņam "Lampai"

  • Autors:  "Rīgas Apriņķa Avīze"
Foto: LETA Foto: LETA

Aizvadītās nedēļas nogalē Cēsīs izskanēja sarunu festivāls "Lampa". Tā organizatori lēš, ka to apmeklējuši aptuveni 20 000 cilvēku. "Iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir ko teikt," teikts festivāla mājaslapā.

Grūti gan spriest, cik "Rīgas Apriņķa Avīzes" lasītāju sekoja tam līdzi, tāpat kā daudz citu vienkāršu cilvēku. Tādēļ tas drīzāk vērtējams kā sabiedrības krējuma un "intelektuāļu" paštīksmināšanās forums ar liberālu ievirzi. Tūlīt gan jāpiebilst, ka nevajadzētu pilnībā to "nolikt" un izsmiet. Tādā lielā pasākumā noteikti pazib arī pa labai, sakarīgai, "latvietim parastajam" saprotamai domai. Taču pēdējais pasākums – "Politiķu cepiens" – pārsteidza ar virspusējību un nesagatavotību: jau sen zināmi galma jokdara Jāņa Skuteļa brēcieni, politiķu iztaujātāju divdomīgie jautājumi un piezīmes... Tad jau Dombura sarunas "Delfos"" vērtējamas daudz augstāk. Un ne tikai tās.

Taču šoreiz bez dziļākas analīzes. Tikai pāris vārdu par festivāla ikgadējo budžetu. Skaitļus redzot, jāsecina – organizatori līdzekļus piesaistīt prot. 2015. gadā, kad notika pirmais festivāls, tā budžets bija 116 383 eiro. Tālāk katru gadu pieaugums, un 2018. gadā "Lampas" budžets jau ir 257 971 eiro – palielinājums vairāk nekā divas reizes. Pierīgas novadi var salīdzināt ar pašu organizēto svētku un festivālu naudiņām. Bet – kā gan lai nebūtu, ja atbalstītājos tādas organizācijas kā fonds atvērtai sabiedrībai "DOTS" (agrāk – Sorosa fonds Latvijā), "Swedbank", Vācijas Ārlietu ministrija un pat – patiešām! – briesmīgā Rīgas dome. Starp citu, zīmīgi, ka ilgu laiku festivālu atbalstījusi arī ASV vēstniecība Latvijā, taču 2018. gadā vairs ne. Kā tas tā gadījies? To atļausim lasītājam minēt pašam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.