Festivāla Bildes 2017 bērnu koncertā uzstāsies arī mazie ādažnieki

(Komentēt) Galerija
Festivāla "Bildes 2017" bērnu koncertā uzstāsies arī mazie ādažnieki Foto: Baiba Ralle, Agris Priedītis, Inese Grizāne, Dzintars Malkauss, Dainis Ozols un no “Bilžu biroja” arhīva
2017. gada 19. novembris, 15:26

25. novembrī plkst. 12.00 Rīgas Kongresu namā notiks festivāla "Bildes 2017" koncerts bērniem. Šī ir nemainīga festivāla tradīcija jau ceturtdaļgadsimtu. Koncertu vadīs Igeta Gaiķe un Elizabete Lukaševiča.

Koncertā uzstāsies "Knīpas un knauķi", "Podziņas", "Dzeguzīte", "Tev un Man", "Tu un es", "Vējā", "Tri O", Nila Īles mūzikas studija, "Poppy" un "Momo", "Kolibri" un Juris Vizbulis, Gata Evelona mežradznieku ansamblis, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas 2. deju klases "Ādažu taurenīši", "Punktiņi" no Jūrmalas. Koncerta starpbrīdī visus apmeklētājus ar saldējumu cienās festivāla draugi "Pata kokmateriāli".

"Ir lieliski, ka festivālā "Bildes" tik nozīmīga loma atvēlēta arī bērniem," saka koncerta vadītāja, kā arī tajā dziedošās popgrupas "Tev un Man" mākslinieciskā vadītāja, Igeta Gaiķe, kura kopā ar brīvās gribas ansambli "Stiprās sievas" uzstāsies arī festivāla noslēguma koncertā tās pašas dienas vakarā.

"Festivālā "Bildes" bērni jūtas kā pilnvērtīgi festivāla dalībnieki. Svarīgi, ka bērni ne tikai muzicē, bet tiek iesaistīti arī izstādes darbu veidošanā. Arī manas studijas audzēkņi vairākus gadus ir piedalījušies šajā procesā kā "Bilžu" mākslinieki. Šogad vadīšu koncertu kopā ar unikālas balss īpašnieci, savu audzēkni Elizabeti. Jauki, ka bērnu pasākumu vada arī kāds no savējiem."

Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas "Knīpas un knauķi" mākslinieciskā vadītāja Edīte Putniņa piebilst: "Šāds koncerts pašmāju kultūras piedāvājumā uzskatāms par unikālu. Pirms daudziem gadiem tas bija pavisam liels retums.

Mūsdienās bērniem ir vairāk iespēju doties uz sev domātiem koncertiem, taču festivālā "Bildes" joprojām ir apskatāma īpaši daudzkrāsaina bērnu mūzikas buķete. Festivāls ir palicis uzticīgs ansambļiem, kuri piedalās jau gadiem ilgi, bet ir atvērts arī jauninājumiem un žanriskiem papildinājumiem. Atnākot uz šādu koncertu, ir iespēja ieraudzīt kopainu, ko tad bērni mūsdienās mācās.

"Knīpas un knauķi" turpina plašākai publikai sarūpēt savu sadarbības komponistu sacerētas dziesmas. Šoreiz piedāvāsim Andra Sējāna gulētiešanas rotaļu "Čukčuklācis" kopā ar mammu, kur soliste būs Sanita Sējāne. Vēl būs ilggadēja sadarbības komponista Jāņa Ķirša dziesma "Minku parks" ar Māra Čaklā vārdiem."

"Festivāla noslēguma diena ir visskaistākā – no rīta ir koncerts bērniem, vakarā – veterāniem, kas ir ļoti labs salikums," saka Ādažu Mākslas un mūzikas skolas deju pedagogs Māris Pūris, kurš tiek dēvēts par Latvijas stepa korifeju.

"Man vispār patīk "Bilžu" festivāla ideja, tādēļ arī pats tur piedalos jau piekto gadu. Šis ir arī vienīgais lielais mūzikas festivāls Latvijā, kur atvēlēta tik liela programma bērniem. Esmu stepa pedagogs, kuram ir gan privātā studija, gan apmācāmie bērni Iecavā un Ādažu Mākslas un mūzikas skolā. Šoreiz piedalīšos festivālā ar Ādažu skolas 2. klases dejotājiem.

Ādažu Mākslas un mūzikas skolā vienīgajā visā Latvijā ir apstiprināta stepa profesionālās ievirzes dejas programma. Un steps ir ne tikai deja, bet arī perkusijas instruments, tāpēc tas tiek pasniegts mūzikas skolās. Festivālā "Bildes" mazie ar prieku parādīs, ko jau ir iemācījušies."

24. novembrī Rīgas Kongresu namā notiks Jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncerts. Festivāla noslēgumā 25. novembrī plkst. 18.00 – "Bilžu" veterānu koncerts. Koncertu laikā būs apskatāma "Bilžu" mākslas izstāde "Instrumenti. Pārvērtības".

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un bilesuparadize.lv. Pieteikumi kolektīvajiem apmeklējumiem un papildu informācija par koncertiem: "Bilžu birojs", tālr. nr. 29282866, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Latvijas florbola čempioni @FSMasters nodrošina Stopiņu novadam @Stopini_Latvia uzvaru Pierīgas novadu spēlēs… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Vai jūsu ģimenē skolēni vasarā strādā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/17f3X714Es
aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Viedoklis. Reņģu, gurķu, sēņu vai kartupeļu svētki aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/BuXEupdM36

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Sestdien Ķekavas novadā norisināsies Latvijas tautas deju kolektīvu auto orientēšanās sacensības “Pa Pēdām”. Starts… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Skolēnu vasaras nodarbinātības projekta dalībniekiem no 23. līdz 30.maijam tiks izsniegti norīkojumi uz darba vietā… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Šajā nedēļas nogalē norisināsies Siguldas pilsētas svētki: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/mQfM2kYuHS

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018