Festivāla Bildes noslēgumā gaidāms krāšņs veterānu koncerts

(Komentēt)
Festivāla "Bildes" noslēgumā gaidāms krāšņs veterānu koncerts Foto: Valdis Menniks, Inese Grizāne, Dainis Ozols, Valdis Brauns
2017. gada 21. novembris, 9:44

25. novembrī Rīgas Kongresu namā ar tradicionālo "Bilžu" veterānu koncertu noslēgsies 32. mūzikas un mākslas festivāls "Bildes". Ilggadējiem "Bilžu" apmeklētājiem tā būs iespēja vienkopus redzēt lielu daļu to pašmāju mūziķu, kuri sevi jau spilgti apliecinājuši uz Latvijas mūzikas skatuves.

Daudziem dalībniekiem "Bildes" jau sen ir ikgadēja kopā sanākšanas reize, ik pa laikam tieši festivālā izveidojot jaunus kopprojektus, informē pasākuma organizatori.

Koncertu vadīs Varis Vētra un tajā uzstāsies "Stiprās sievas" un Marhils, Guntars Račs, "Dzidriņas megasistēma", r/a "Zvani", "Nav miera laukos", Armands Alksnis un draugi: Laura Teivāne, Jānis Bukums un "Suitu dūdenieki", Varis Vētra, "Bague Duo" un Aija Vītoliņa, akustisko ģitāru trio "AG 3o", "Ducele", Lolita Novikova, Einārs Vītols, Ints Teterovskis un "Moderans", Jauno Jāņu orķestris, "Sandman", Daiga Petkēviča, "Pērkons", "Labvēlīgais tips" un citi.

Veterānu koncertu uzsāks gluži nesen Triju Zvaigžņu ordeni saņēmušais komponists Uldis Marhilevičs kopā ar apvienību "Stiprās sievas". Savukārt koncerta noslēgumā jau tradicionāli tiks izpildīta viņa komponētā festivāla himna "Tikai tā", kam šogad tiek svinēta 30 gadu jubileja. Dziesmas tekstu 1987. gadā radīja jaunais dzejnieks Guntars Račs, kad uz "Bilžu" skatuves pirmoreiz uzstāties gatavojās "Liepājas brāļi", skaidro organizatori.

"Bija jautrs prāts, jautri mums gāja, tapa "Bildes", Guntars Račs uzrakstīja smukus, krāsainus vārdus, un tā mēs – "Liepājas brāļi" – to dziesmu sākām dziedāt," atminas Uldis Marhilevičs, kurš pats šogad atzīmē 60 gadu jubileju. ""Tikai tā" ir trāpījies tāds labs kods, kas laikam arī ir pats svarīgākais dziesmā, lai tā būtu ilgdzīvojoša. "Bildēs" tas vienmēr ir kā punktiņš uz "i" – visi vecie sanāk kopā un emocionāli uzdzied. Tajā brīdī savienojas kopā vairāki gadu desmiti..."

"Pirmajā reizē, kad piedalījos "Bildēs", gandrīz nevienu tur nepazinu," izsakās Daiga Petkēviča, kura savukārt svin 30 gadus kopš uzkāpšanas uz festivāla "Bildes" skatuves. "Izņemot Niku Petraškeviču, kura dziesmu dziedāju, un Andri Grunti. Ar abiem kopā tad arī uzstājos. Es biju ārkārtīgi uztraukusies. Gribējās, lai iebrūk grīda un man nav jāuzstājas. Vēl nebiju kāpusi uz skatuves tik lielas auditorijas priekšā.

Pēc uzstāšanās bija aplausi, bet es nespēju iznākt uz skatuves vēlreiz. Man trīcēja ceļi un es sabruku krēslā. Toreiz domāju – viss, man šito te vairs nevajag nekad mūžā! Protams, ka tas pārgāja. Un tagad būšu "Bildēs" jau 30. reizi. Nu jau es labi pazīstu savus kolēģus un man ir prieks katrreiz ar viņiem tikties. Būt uz skatuves – tā ir svētku sajūta, tomēr uztraukums man ir joprojām. Šoreiz uzdziedāšu vienu no savām vismīļākajām dziesmām – Zigmara Liepiņa "Ķiršu lietu". Un vēl kopā ar Normundu Jakušonoku izpildīsim arī senu, bet līdz šim citiem nedzirdētu dziesmu, kurai vārdus esmu rakstījusi es, bet viņš darinājis mūziku," stāsta D. Petkēviča.

"Pirms gada kopā ar Andri Alviķi uzstājāmies festivālā divatā," saka Arnis Veisbārdis, kura jaunākais sastāvs – "Ducele" – būtībā ir uzskatāms par tieši pirms gada "Bildēs" radušos apvienību. "Nosaukums grupai tad vēl nebija, bet bija tās iedīglis. Ideja par īstu grupu man radās tieši pēc festivāla, jo bija izveidojusies pārliecība, ka cilvēkiem laikam patīk mūsu mūzika. Sākām nopietnu darbu ierakstu studijā. Mums pievienojās vēl vairāki cilvēki. Un jūnijā izdevām albumu. Šogad festivālā, iespējams, uzspēlēsim kaut ko arī no topošā albuma.

Man "Bildes" vienmēr bijis svarīgs festivāls, jo piedalījos tajā jau karavīru ansambļa "Zvaigznīte" sastāvā. Pēc tam piedalījos arī ar grupu "Vecās mājas". Man patīk pati festivāla pamatideja, ka dažādi radošu profesiju cilvēki vienojas gan dziesmās, gan citās izdarībās. Protams, "Bildes" laika gaitā ir paplašinājušās gan ar ģimeņu, gan blūza un vēl citiem koncertiem, kas ir ļoti interesanti. Īpaši "Bilžu" publika ik gadu gaida tieši abus veterānu koncertus, no kuriem viens ir kopā ar jaunajiem muzikantiem. Tas ļauj ieraudzīt tendences, tādēļ šis festivāls kopumā ir laba vieta dažādiem Latvijas mūzikas mīļotājiem," norāda A. Veisbārdis.

25 gadu jubileju šogad atzīmē grupa "Labvēlīgais tips", un "Bildes" bija viena no pirmajām skatuvēm arī šai vienībai. "Mana uzstāšanās "Bildēs" sākās ļoti diletantiski ar "1. prognozi"," atminas grupas "Labvēlīgais tips" ģitārists Ģirts Lūsis.

"Apsolījām, ka arī 1992. gadā uzspēlēsim foršu koncertu. Uz lielās skatuves. Datums bija sarunāts, bet ansambļa, protams, vairs nebija. Savācām kopā jaunu kolektīvu. Ticiet vai ne, uz skatuves bijām kādi 12! Un toreiz bija atļauts spēlēt veselu pusstundu! Varējām sevi labi parādīt savos krāšņajos tērpos... 25 gadus vēlāk atliek secināt, ka "Bildes" ir ļoti apsveicams pasākums, kas visu šo laiku tiešām ir noticis, neskatoties uz dažādiem pārmaiņu vējiem, krīzēm un citām likstām apkārt. "Labvēlīgajam tipam" uzstāšanās festivālā ir kā skaista nostalģija – tāds mazs solītis iekšā tajā "Bilžu" rāmī," stāsta Ģ. Lūsis.

Koncerta sākums Kongresu namā ir plkst. 18.00, un tā laikā foajē būs apskatāma arī "Bilžu" mākslas izstāde "Instrumenti. Pārvērtības", vēsta organizatori.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un bilesuparadize.lv. Pieteikumi kolektīvajiem apmeklējumiem un papildu informācija: "Bilžu birojs", tālr. 29282866, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

  • Drukāt
  • Novērtēt šo ziņu
    (0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018