Ulbrokas un Ķekavas florbolisti nodrošina Latvijas izlasei uzvaru pār Slovākiju

Ulbrokas un Ķekavas florbolisti nodrošina Latvijas izlasei uzvaru pār Slovākiju flickr.com/photos/iff_floorball

Pasaules florbola čempionāta astotdaļfināla spēlē trešdien Prāgā Latvijas florbola valstsvienība ar 6:1 pieveica Slovākijas izlasi un iekļuva ceturtdaļfinālā. Pa diviem vārtiem guva pasaules čempionātu debitanti – Edžus Ceriņš no "Betsafe Oxdog Ulbroka" komandas un “Ķekavas” kluba pārstāvis Klāvs Jansons.

Latvijas izlase A apakšgrupas turnīrā palika pēdējā ceturtajā vietā (3:7 pret Šveici, 4:3 pret Čehiju un 4:5 pret Vāciju). Savukārt slovāki uzvarēja rangā zemāk esošajā D grupā. Iepriekšējā pasaules čempionātā pirms diviem gadiem Rīgā latvieši bija piekāpušies slovākiem spēlē par devīto vietu (5:6 pagarinājumā).

Šoreiz pirmie vadībā izvirzījās Slovākijas florbolisti, taču vēl pirmajā trešdaļā Edžus Ceriņš (nr.6) un Klāvs Jansons (nr.16) pēc Ulbrokas kluba veterāna Ata Blinda piespēles panāca 2:1 Latvijas labā. Saspringtā cīņā otrajā periodā rezultāts nemainījās, toties trešais periods pagāja latviešu zīmē.

Vispirms Ceriņš guva trešos vārtus, vēlāk Jansons ceturtos (pa vidum slovāki nerealizēja soda metienu), bet pēdējās divarpus minūtēs Latvijas florbolisti vēl divreiz meta bumbiņu tukšos vārtos. Punktu spēlei pielika vēl viens "Betsafe Oxdog Ulbroka" kluba pārstāvis Rolands Kovaļevskis – 6:1. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina Klāvu Jansonu.

Piektdien plkst. 16.10 ceturtdaļfināla spēlē Latvijas valstsvienība tiksies ar pasaules čempionāta galvenajiem favorītiem Zviedrijas izlases florbolistiem, kuri alkst atgūt pirms diviem gadiem Rīgā zaudēto čempionu titulu.