Bērnu tiesību pārkāpumi konstatēti arī VSAC filiālē Baldone

(Komentēt)
Bērnu tiesību pārkāpumi konstatēti arī VSAC filiālē "Baldone" Foto: arhīvs
2017. gada 13. decembris, 18:26

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" speciālistiem veikusi padziļinātas bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes ne tikai Valsts sociālā aprūpes centra "Rīga" filiālē "Rīga", bet arī filiālē "Baldone", kurā arī konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi.

Kā aģentūru LETA informēja VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa, līdzīgi pārkāpumi kā centra filiālē "Rīga" konstatēti arī filiālē "Baldone", un par to sniegta informācija Labklājības ministrijai (LM). Vienlaikus konkrētus konstatētos pārkāpumus inspekcijas pārstāve neminēja.

LM pārstāvis Egils Zariņš atzina, ka filiālē "Baldone" konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi, un par tiem ierosināta disciplinārlieta pret VSAC "Rīga" vadītāju Inesi Pauderi, kā arī pret filiāles "Baldone" vadītāju Elvīru Kiseli, kura patlaban ar LM rīkojumu Pauderes vietā iecelta par centra "Rīga" direktora pienākumu izpildītāju.

Vienlaikus Zariņš uzsvēra, ka Kisele uz filiāli "Baldone" no filiāles "Teika" tika pārcelta pirms neilga laika, tāpēc pret viņu ierosināta disciplinārlieta, lai nodrošinātu vienādu attieksmi pret visiem vadītājiem. Tomēr pagaidām LM neesot iemesla liegt Kiselei pildīt pienākumus, kurus, strādājot "Teikas" filiālē, viņa veica labi.

Turklāt Zariņš piebilda, ka VBTAI pārbaudes rezultātā konstatētie pārkāpumi notikuši, kad Kisele vēl tur nestrādāja, tāpēc viņai pārmest filiālē "Baldone" konstatētos pārkāpumus nebūtu korekti.


Kā ziņots, VSAC "Rīga" filiālē "Rīga" konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi. Kā iepriekš informēja Zariņš, pēc saņemtām konkrētām sūdzībām tika veikta padziļināta bērnu tiesību ievērošanas pārbaude šajā filiālē. Tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē.

Pirmdien Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) parakstīja rīkojumu par VSAC "Rīga" filiāles "Rīga" vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, turklāt VSAC "Rīga" vadītājai Pauderei izmeklēšanas rezultātā tika izteikts rājiens, kā arī ierosināta jauna disciplinārlieta, kas saistīta ar pārbaudēm citās centra filiālēs, kur arī konstatētas dažādas problēmas.

Labklājības ministrs aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka gan VSAC "Rīga" vadītāja, gan filiāles "Rīga" vadītāja uz izmeklēšanas laiku tiks atstādinātas. Ministrs uzsvēra, ka tā ir vadītāju atbildība, ka darbinieki netiek atbilstoši instruēti. Viņš izteicās, ka darbinieki pat nezinot, kas notiek valstī, nepiedalās nekādos semināros.

Tāpat Reirs norādīja, ka VBTAI vērsīsies policijā, lai izvērtētu, vai nav pārkāptas aizbildnības tiesības vai pilnvaras uz bērnu, jo iestādes vadītājs ir bērna aizbildnis. "Iestādes vadītājs ir aizbildis bērnam, un viņam par bērnu jārūpējas tādā pašā līmenī kā vecākam," uzsvēra ministrs.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2018" balvu pretendenti. Visvairāk nomināciju tiek Latvijas Nacionālajam teātrim… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Kas notiek Inčukalna gudrona dīķos aprinkis.lv/ekonomika/uzne… pic.twitter.com/CMEAHynH9C
aprinkislv
Mārcis Bendiks. Pecunia non olet jeb Nauda nesmird aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Pza0aXlEW7

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
No 23.jūnija līdz 13.jūlijam, tehniskā pārtraukuma laikā, būs slēgts Siguldas Sporta centra peldbaseins un Ūdens at… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018