Atkārtoti vērtēs izglītības infrastruktūras pieejamību un attīstību Ķekavas novadā

(Komentēt)
Atkārtoti vērtēs izglītības infrastruktūras pieejamību un attīstību Ķekavas novadā Foto: arhīvs
2017. gada 12. oktobris, 15:32

Šonedēļ uz pirmo tikšanos sanāca darba grupa par Pļavniekkalna sākumskolas tālāko darbību, kura vienojās, ka, skatot šo jautājumu, ir nepieciešams vēlreiz kopumā vērtēt izglītības infrastruktūras pieejamību un attīstību visā Ķekavas novadā.

Tāds lēmums tika pieņemts, ņemot vērā arī esošās un jau plānotās izmaiņas izglītības infrastruktūrā, proti, ir atcelts lēmums par jaunas Pļavniekkalna sākumskolas būvniecību esošās skolas vietā un nākamajā gadā plānots uzsākt Baložu vidusskolas piebūves būvniecību, portālu "Apriņķis.lv" informēja Ķekavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Vineta Geka.

Pēc pašvaldības Izglītības daļas speciālistu sniegtajiem datiem, Ķekavas novadā pēdējo septiņu gadu laikā bērnu skaits izglītības iestādēs pieaudzis par 48%. Vislielākais palielinājums ir vērojams Baložu vidusskolā (87,5%), Daugmales pamatskolā audzēkņu skaits šajos gados pieaudzis par 43%, Ķekavas vidusskolā – par 35% un Pļavniekkalna sākumskolā – par 28,5%. Šogad novadā ir 12 pirmās klases jeb 297 pirmklasnieki. Kā norāda speciālisti, šāda pozitīva tendence saglabāsies arī turpmākajos gados.

Raugoties uz šādiem datiem un pārskatot vēlreiz izglītības infrastruktūras un attīstības prioritātes, darba grupa nevar atrauti skatīt tikai jaunas Pļavniekkalna sākumskolas būvniecības jautājumu, un tāpēc tā izvērtēs un līdz gada beigām sagatavos vairākus priekšlikumus izglītības iestāžu infrastruktūras attīstībai visā novadā, tostarp, arī Pļavniekkalna sākumskolas lomu kopējā novada izglītības sistēmā. Priekšlikumi tiks analizēti no dažādiem aspektiem – bērnu skaita tendences, būvniecības izmaksas, pieejamā infrastruktūra, nekustamā īpašuma piederība, inženierkomunikāciju esamība u.c. Sagatavotie priekšlikumi tiks nodoti iedzīvotāju apspriedei un domei lēmumu pieņemšanai.

Nosakot darba plānu, atbildīgos un termiņus, kā pirmais darba grupas uzdevums šobrīd ir apkopt informāciju par izglītojamo skaitu, plūsmu un nākotnes tendencēm, par telpu nepieciešamību visās novada izglītības iestādēs, kā arī apkopot informāciju par potenciālajiem pašvaldības un privātajiem nekustamajiem (zemes) īpašumiem, kur nākotnē varētu veikt jaunas skolas būvniecību.

Darba grupu vada izpilddirektora vietnieka p.i. Astrīda Vītola, un tajā strādā speciālisti no Izglītības, Attīstības un Telpiskās plānošanas daļas, kā arī Pļavniekkalna sākumskolas direktore Agita Baltmane.

Darba grupa izveidota, pamatojoties uz šī gada 21. septembra Ķekavas novada domes lēmumu, un tās uzdevums ir sagatavot priekšlikumus jaunas Pļavniekkalna sākumskolas būvniecībai un pašvaldības normatīvo aktu grozījumiem. Dome arī atcēla visus iepriekšējās domes pieņemtos lēmumus, kas saistīti ar jaunas Pļavniekkalna sākumskolas ēkas būvniecību Katlakalnā un mācību procesa pārcelšanu uz Ķekavu.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018