Stopiņu un Salaspils handbolistes sekmīgākas par saviem novadniekiem

Četrās svētdien notikušajās Latvijas handbola čempionāta spēlēs uzvaras izcīnīja Stopiņu pagasta handbola dāmu komanda un Salaspils sporta skolas handbolistes, bet zaudējumus piedzīvoja Ulbrokas sporta kluba un Salaspils vīru vienības.

Piektajā sezonas spēlē pie pirmā panākuma beidzot tika Stopiņu handbolitses. Maču Dobelē pret Latvijas jaunatnes izlasi viņas sāka ar 6:1 spurtu, bet spēles likteni faktiski izšķīra otrā puslaika sākuma, kad palielināja pārsvaru līdz 31:20. Beigu rezultāts – 44:28. Uzvarētājām Laura Lielā guva 20 vārtus, Elita Ekkerte 11 un Lana Nikolajeva 9.

Salaspils sporta skolas handbolistes tikās ar Latvijas junioru izlasi, gan pirmā, gan otrā puslaika vidusdaļā veica nelielus izrāvienus, kas beigās ļāva gūt panākumu 37:30. Dace Potapova realizēja 9, Anastasija Agarkova 8 un Renāte Salmane 7 metienus.

Uzvara ļāvusi Salaspils handbolistēm pēc pirmā apļa izvirzīties virslīgas turnīra tabulas vadībā, tiesa, tāda pati bilance – piecas uzvaras septiņās spēlēs un 10 punkti – ir vēl trim komandām. Stopiņu PHK ir 2 punkti 5 spēlēs un sestā pozīcijas astoņu komandu konkurencē.

Bēdīgāk klājās abiem Pierīgas vīru klubiem. Ulbrokas sporta kluba handbolisti savās mājās uzņēma handbola klubu “Vaiņode”. Pirmajā puslaikā laukuma saimniekiem izdevās likvidēt piecu vārtu deficītu, tomēr otrā puslaika vidū pretinieki guva sešus vārtus pēc kārtas (17:24) un sagādāja mājiniekiem zaudējumu 21:32. Andris Lazda Ulbrokas komandai guva 7 un Sandis Oto 5 vārtus.

Neveiksmi mājas spēlē svētdien piedzīvoja arī Salaspils handbolisti, kuri tikās ar “RPI-S” komandu. Izšķirošie notikumi laukumā risinājās otrā puslaika sākumā, kad viesi divu vārtu pārsvaru palielināja līdz astoņiem (24:16) un beigās svinēja uzvaru 24:16. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 11 precīziem metieniem bija Matīss Strautnieks.

Turnīra tabulā Pierīgas komandas atrodas līdzās – Salaspils devītajā vietā (6 punkti 11 spēlēs) un Ulbroka desmitajā vietā (4 punkti 10 spēlēs) 12 komandu konkurencē.