Menu
 

Šerloka Holmsa dzimšanas dienu sestdien svinēs Jūrmalā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

20.jūlijā notiks pirmais vasaras pasākums krāšņo Rīgas svētku – Šerloka Holmsa dzimšanas dienas – astoņu gadu ilgajā vēsturē. Organizatori šo pasākumu ir pieskaņojuši divu vispopulārāko dižā detektīva atveidotāju kino – Vasīlija Ļivanova un Benedikta Kamberbača – dzimšanas dienai. Svētki ir arī mainījuši norises vietu – programmas galvenā izklaides daļa notiks Jūrmalā, jūras malā.

“Pasākuma viesi un dalībnieki teju ik gadu interesējās par iespēju sarīkot svētkus vasarā, lai varētu izmantot kulta statusā esošos svītrainos retro peldkostīmus. Un, lūk, mēs beidzot atradām piemērotu datumu, kas apvieno mūsu projekta ideju un svelmainu vasaras dienu iemīļotajā kūrortpilsētā jūras krastā: vienā dienā – 19.jūlijā – ir dzimuši divi aktieri, kuri mums ir dāvājuši visspilgtākos Šerlokus Holmsus. Salmu cepurītes un svītraini peldkostīmi, lietussargi ar mežģīnēm un pīti groziņi piknikam Rīgas jūrmalā – dāmas un kungi, gatavojamies viskrāšņākajam vasaras sezonas notikumam!” aicina svētku līdzorganizatore, mārketinga aģentūras “PR Līnija” direktore Irēna Drozdova.

Plkst.11.00 uz Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas trešā perona sāksies visu kostīmos tērpto svētku dalībnieku pulcēšanās, lai kopā atsevišķā vagonā dotos uz Jūrmalu. Elektrovilciens aties plkst.11.28 un plkst.11.56 pienāks Dzintaru stacijā.

Kopējā pulcēšanās kostīmu gājienam ir pieteikta plkst.12.00 Turaidas ielā 11 (pie Globusa).

Plkst.12.20 sāksies tradicionālais gājiens, kura dalībnieki būs tērpušies Artūra Konana Doila romānu personāžu tērpos. Gājiens virzīsies pa Jomas ielu līdz svētku galvenajai norises vietai – “Baltic Beach Hotel” pludmales kompleksam Majoros.

No plkst.13.00 līdz 16.00 – svētku izklaides programma pludmalē pie viesnīcas “Baltic Beach Hotel” (no Tirgoņu ielas puses):

- Par godu svētkiem tieši pludmalē būs skatāma unikāla ekspozīcija, kas sniegs nelielu ieskatu kūrorta vēsturē un kurā tiks izstādīti eksponāti no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Te būs apskatāmi XX gs. sākuma pludmales atpūtas piederumi, sadzīves priekšmeti un Jūrmalas iedzīvotāju tērpi;

- kostīmu un tēlu konkurss piecās nominācijās: “Labākais Holmss”, “Labākais vīriešu tēls”, “Labākais sieviešu tēls”, “Labākais bērnu tēls”, “Svētku ūsas/bārda”. Konkursa žūrijā darbosies populāri Latvijas aktieri, dizaineri, fotogrāfi, žūrijas priekšsēdētāja teātra māksliniece, Krievijas karnevālu kustības prezidente Irina Gončarova;

- dāvana no festivāla “Laima Rendezvous” – jaunā, talantīgā dziedātāja
Toma Antona uzstāšanās, kurš dziedās Laimas Vaikules leģendāro dziesmu
“Šerloks Holmss”.

- “body art performance” – mākslas skolas “Poetica” labākie stila mākslinieki svētku viesus “saģērbs” atbilstoši XX gs. sākuma pludmales modei un piešķirs noslēguma akcentus retro tēlam. Īpašais viesis – body art mākslinieks, stilists Deniss Fiksmans no Zviedrijas;

- kinogrima meistarklase;

- retro spēles no zorb.lv;

- Misis Hadsones garderobes istaba;

- retro fotosalons “Pie Bertiljona” – fotografēšanās laikmeta kostīmos un vidē;

- DJ sets ar platēm, autors – Deniss Fanks (Deniss Funk), mūziķis un Latvijas funk/fusion kolektīva “FunCOOLio” vadītājs;

- street food stacija ar cienastu no Berimora, citi pārsteigumi un dāvanas no svētku partneriem.

Bet Rīgā, kā ierasts, būs iespēja apmeklēt slavenās Igora Masļeņikova filmas “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi” filmēšanas vietas, doties ekskursijā pa vecpilsētas šaurajām ieliņām un iegriezties slepenos pagalmos un stūrīšos. Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai pa tālruni:  +37126468131.

Šerloka Holmsa dzimšanas diena ir ikgadējs kostīmfestivāls, kas pulcē lielu skaitu Holmsa stāstu cienītāju ar mērķi doties krāšņā gājienā pa pilsētas centru un piedalīties dažādos tematiskajos pasākumos. Visi galvenie pasākumi svētku viesiem ir bez maksas. Galvenais nosacījums– kostīms Artūra Konana Doila varoņu stilā un svētku noskaņojums visai dienai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.