Menu
 

Ādažos izaudzēts ceturtais lielākais ķirbis Latvijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Piektdien Latvijas lielākā ķirbja čempionātā noskaidroti šī gada lielāko ķirbju audzētāji. Vērienīgākā dižoga izaugusi Gundegai Neimanei Kuldīgas pusē, sasniedzot 335x319 cm apkārtmēru un 329,5 kg atzīmi. Ceturtais lielākais ķirbis bija Lindas Kuzmickas izaudzētais 124 kg milzis no Ādažu puses.

Čempionātu Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kā ierasts, organizēja “Maxima Latvija”. Uz finālu tika atvesti desmit finālisti – Latvijas lielākie ķirbji no Kuldīgas, Dobeles, Ventspils, Ādažiem, Nīcas un Auces. Svinīgo mērīšanas un svēršanas procesu nodrošināja Latvijas vadošo spēkavīru Agra Kazeļņika un Aivara Šmauksteļa spēcīgais tvēriens.

Aiz Gundegas Neimanes izaudzētā uzvarētāja otrās vietas ieguvējs bija Ingrīdas Kuzmickas  audzētais ķirbis, kas sasniedza 216,5 kg, savukārt trešo vietu ieņēma Martas Dupkevičas 135 kg ķirbis. Raženākā ķirbja īpašnieks balvā saņēma dāvanu karti 350 eiro vērtībā pirkumiem “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā, otrās un trešās vietas ieguvēji – dāvanu kartes attiecīgi 220 un 150 eiro vērtībā. Savukārt visi pārējie finālisti tika apbalvoti ar dāvanu kartēm 70 eiro vērtībā.

“Latvija var lepoties ar audzētājiem, kas spēj izaudzēt tik iespaidīgas dižogas! Tāpēc jau 14. gadu pēc kārtas pulcējam lielākos ķirbjus Rīgas Zooloģiskajā dārzā, lai kopīgi atzīmētu lielās ražas svētkus. “Maxima Latvija” iestājas par ģimenēm un priecājamies redzēt, ka arī “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” pulcē ģimenes – kā sadarbība, tā veselīga konkurence ģimenes locekļu starpā par lielākā ķirbja titulu ir apsveicama,” citēts “Maxima Latvija” valdes loceklis Viktors Troicins.

“Lai šādas dižogas notiesātu, arī ir vajadzīga liela ģimene. Un tāda mīt Rīgas Nacionālajā Zooloģiskā dārzā, kura iemītnieki varēs baudīt visas šī gada lielākās Latvijas ogas. Kā pirmie ar ķirbjiem cienājās jaunās Savannas mājas iemītnieki – pērtiķi geladas.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.