Menu
 

Līgatnes dabas takās atzīmēs lācenes Ilzītes 19 gadu jubileju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no arhīva Foto no arhīva

Uzņemot viesus un našķojoties ar īpašiem gardumiem, Līgatnes dabas taku lācenīte Ilzīte sestdien, 11. janvārī, svinēs 19. dzimšanas dienu, un par godu šim notikumam dabas takās plānots īpašs svētku pasākums.

Svētku pasākums notiks plkst. 12.00 Līgatnes dabas takās, dabas izglītības centrā "Pauguri". Par godu svētkiem lāču dāma saņems īpašu torti, kas gatavota no dažādiem lāču gardumiem – riekstiem, medus, laša, biezpiena. Savukārt zvērkope Velga Vītola dalīsies stāstos par Ilzītes audzināšanu, informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Var droši apgalvot, ka lācene Ilzīte Latvijas slavenākais lācis, jo to izaudzināja cilvēks – zvērkope Velga Vītola – un ķepaiņa augšanai ir sekojusi līdzi vai visa Latvija. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Lācenes dzimšanas dienas svētkos ir ielūgti Ilzītes atbalstītāji un aicināts ikviens Ilzītes un Līgatnes dabas taku draugs, lai ar savu klātbūtni iepriecinātu lāceni un pārējos dabas taku iemītniekus, norāda Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve.

Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī Līgatnes dabas takās. To ir izaudzinājusi Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola, jo lāču māte no Ilzītes atteicās uzreiz pēc tās dzimšanas. Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd ir kārtīga lāča svarā – sver apmēram 150 kilogramus. Ilzītes lielākie kārumi ir medus, rieksti, svaigas zivis – laši un skumbrijas – un kaltēti liellopu kuņģīši. Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts, atzīmē M. Rēna.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.