Menu
 

Gaujas Nacionālais parks izsludina akciju "Bebruāris"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - entergauja.com Foto - entergauja.com

"Enter Gauja" sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi par godu 2020.gada dzīvniekam bebram izsludina akciju "Bebruāris", kuras ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties kādā no trim pārgājieniem Gaujas Nacionālajā parkā uz bebru mītnēm, foto konkursā, kā arī zīmējumu konkursā bērniem.

“Iepazīsti bebru, ieraugi tā dzīvesvietu izstaigājot Gaujas Nacionālā parka gravas un mežus gida pavadībā, ieklausies stāstījumā par bebra dzīvi, uzzini, kāpēc bebrus medī, vai tos ēd un galu galā noskaidro, vai bebrs ir mūsu draugs? Pavadi laiku svaigā gaisā un uzzini daudz ko jaunu, piedaloties kādā no šiem pārgājieniem kopā ar ģimeni un draugiem,” mudina akcijas rīkotāji.

22.februārī "Bebruāris Strīķupes krastos" – pārgājiens kopā ar gidi Sigitu Klētnieci un Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu Jāni Bušu: "Vai esi redzējis, kā notiek viens no dabas brīnumiem? Tiekamies īpašā pārgājienā, lai vērotu bebru radīto pasauli Gaujas Nacionālā parka burvīgajā Strīķupē. Ceram, ka laika apstākļi būs piemēroti un mēs varēsim ieraudzīt alu saimnieku, ja ne, tad bebru pilsētas radīto infrastruktūru gan apsolu Jums parādīt!"

23.februārī Bebruāra pārgājiens Bīriņu pils parkā, kopā ar pils saimnieci Solvitu Muižnieci: "Bīriņu Pils ansambļa parks izvietojies uz kāpām līdzīgiem pauguriem, kuru ielejās mīt grāvji, tērcītes, dīķi. Parks noslēdzas pie pilnīgi līdzenām kūdrainām pļavām, kurās atkal paveras plaša grāvju sistēma Bebru paradīzei. It kā. Laipni lūgti ieskatīties cilvēka un bebra kopā būšanās un nebūšanās!"

29.februārī "Bebruāris Lorupes krastos", pārgājiens kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertu Jāni Zilveru: "Šis būs pārgājiens, kurā varēs vērot bebru radīto pasauli Gaujas kreisā krasta pietekā Lorupē. Tas ir diezgan mežonīgs apvidus, kurā nav takas. Redzēsim aizsprostus un arī kaskādes!"

No 1.līdz 29.februārim akcijas rīkotāji aicina piedalīties bebru foto konkursā, kurā, līdz februāra beigām iesūtot foto ar bebru, iespējams laimēt dāvanu kartes no “Enter Gauja”. Savukārt bērniem līdz 12 gadiem visa mēneša garumā iespēja piedalīties bebru zīmējumu konkursā, kurā bērni divās vecuma grupās (līdz 7 gadiem un no 8 līdz 12 gadiem) aicināti iesūtīt savus bebra zīmējumus. Labāko darbu autori saņems dāvanu kartes no “Enter Gauja”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.