Menu
 

Rīgas Jūgendstila centrs aicina uz virtuālu Lieldienu izstādi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls: www.jugendstils.riga.lv Attēls: www.jugendstils.riga.lv

Tradicionālā Lieldienu izstāde muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" šogad notiek nedaudz citādi – virtuālajā vidē. Ir iespēja iepazīt krāšņo, svētkiem veltīto muzeja atklātņu kolekciju. Tā ir īpaši daudzveidīga, jo 20.gadsimta sākumā sveikt draugus Lieldienās, pa pastu nosūtot atklātni, bija iecienīta tradīcija. 

Muzeja krājuma atklātnes ļauj iejusties 20. gadsimta sākuma Lieldienu noskaņās, stāsta muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" projektu vadītāja Iveta Sproģe. Koši krāsotās, rakstainās olas papildina pavasarīgie pūpoli, vijolītes, sniegpulkstenītes, narcises, maijpuķītes un citi pavasara ziedi. Grozos, ratos, traukos, sūnās, pat automašīnās – it visur Lieldienu laikā meklējamas olas. Svētku norise nav iedomājama bez šūpošanās, tas vērojams arī atklātnēs. Jautri mājdzīvnieki, mazi cālīši, dažādi putni un pat personificēti zaķi atgādina par svētku ieražām un ar vieglu humoru novēl priecāties.

Prieku apliecina arī kristīgajai tematikai veltītas atklātnes par Jēzus augšāmcelšanos. Pavasara ainavu, jūgendstila kompozīcijas un līniju elegance, latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes, Jāņa Akuratera, Raiņa, Eduarda Veidenbauma, Edvarda Treimaņa, Augusta Saulieša un citu dzejas rindas rada patiesu un neatkārtojami kolorītu svētku noskaņu, norāda muzeja pārstāve.

"Aicinām aplūkot atklātnes, gūt prieku un, iedvesmojoties no redzētā, nosūtīt sveicienu saviem mīļajiem, šoreiz – elektroniski!" teic I.Sproģe. Izstāde apskatāma vietnē www.jugendstils.riga.lv no 7.aprīļa. Atklātnes iespējams lejupielādēt nosūtīšanai elektroniski.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.