Menu
 

Tiešraidē no Rēzeknes skanēs klavesīnistes Ievas Salietes un dzejnieces Annas Rancānes koncerts

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Trešdienas, 29.aprīļa, vakarā Latgales vēstniecība "Gors" tiešraidē no Lielās zāles aicina baudīt klavesīnistes Ievas Salietes un dzejnieces Annas Rancānes koncertrprogrammu "Pieskarties", kas top īpaši šim gadījumam – tiešraides koncertam no Rēzeknes.

Latgales vēstniecības "Gors" vadītāja Diāna Zirniņa, aicinot vērot koncerta tiešraidi, saka: "Šis laiks nav vienkāršs nevienam – ne mums kā koncertvietai, ne māksliniekiem, ne arī klausītājiem, kuriem šobrīd esam pateicīgi par regulāri saņemtajiem uzmundrinājuma vārdiem. Iedvesmojoties no citu koncertnorišu vietu pasaulē un Latvijā piemēriem, vēlamies vismaz neklātienē aicināt klausītājus ciemos uz Latgali, uz Latgales vēstniecības "Gors" Lielo zāli, lai tiktos ar divām izcilām un mums mīļām māksliniecēm – klavesīnisti Ievu Salieti un dzejnieci Annu Rancāni. Ceram, ka arī šādi varam katrs stiprināt savu garu!"

Koncertprogrammas "Pieskarties" ideja ir gan atgādinājums par to, ka arī "Gors" ļoti gaida satikšanos ar klausītājiem, gan vēlme atbalstīt vietējos māksliniekus, piedāvājot iespēju neierastākā veidā turpināt koncertdarbību, informē Latgales vēstniecības "Gors" Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare. Tāpat "Pieskarties" būs kā fantāzija par šobrīd neatļautajām lietām – satikšanos, pieskaršanos, pabūšanu blakus. Koncertā klavesīnistes Ievas Salietes spēlētie Johana Sebastiāna Baha, Pētera Vaska un Riharda Dubras skaņdarbi mīsies ar dzejnieces Annas Rancānes latviskajām un latgaliskajām dzejas rindām. Ideja par kopīgu programmu ar Rancāni radās pašai Salietei, īstenojot vēlmi koncertu spēlēt kādam klausītājam arī klātienē. 

Klavesīniste Ieva Saliete seno mūziku studējusi Latvijā, Vācijā un Šveicē, šobrīd sadarbojas gan ar orķestri "Sinfonietta Rīga" baroka projektos, gan citiem kolektīviem, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra "Les Passions de l’Ame" klavesīniste. Ievai īpaši tuva savulaik Rīgā dzīvojušā Johana Gotfrīda Mīteļa daiļrade, ko mūziķe atskaņo ar ansambli "Kesselberg Ensemble", kas pērn nosvinēja 15 gadu jubileju. Bijusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētāja muzicējusi Freiburgas baroka orķestrī, "Ensemble 415", Bāzeles kamerorķestrī u.c. 2017.gadā saņēmusi "Lielo mūzikas balvu" par izcilu darbu ansamblī, vēsta E.Husare.

Dzejniecei Annai Rancānei šis aprīlis būtu bijis īpašs laiks, jo 25.aprīlī pirmizrādīt bija paredzēts Rancānes jubilejai veltītu koncertuzvedumu "Latgolys freska", ko veido Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris, režisors Viesturs Kairišs, aktrise Baiba Broka, etnomūziķe Biruta Ozoliņa un citi. Koncertuzvedums nu pārcelts uz 12.septembri, tādēļ uz simbolisku satikšanās reizi ar Annu Rancāni Latgales vēstniecības "Gors" pārstāvji aicina 29.aprīlī. Rancāne tiek dēvēta par Latgales labāko liriķi. 2018.gadā iznācis viņas devītais dzejas krājums "Prīca i klusiešona", pērnā gada sākumā dokumentāls stāsts par kordiriģenti Terēzi Broku "Aiz azara bolti bārzi". Par abiem saviem jaunākajiem darbiem Rancāne saņēmusi arī latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks", tāpat 2019.gadā dzejniece saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.

Koncerts "Pieskarties" 29.aprīļa vakarā plkst.19.00 būs skatāms Latgales vēstniecības "Gors" kontā sociālajā tīklā "Facebook", bet pēc tam koncerta ieraksts būs pieejams arī "Gora" tīmekļvietnes sadaļā "Koncertieraksti". Koncertu klausītājiem būs iespēja skatīties bez maksas, taču šajā izaicinājumu pilnajā laikā, aicinot atbalstīt koncertzāli, "Gora" tīmekļvietnē latgalesgors.lv tiek piedāvāta iespēja iegādāties koncerta atbalsta biļeti 3,00 līdz 10,00 eiro apmērā. Koncerta nodrošināšanā tiks ievēroti visi Covid-19 saslimšanas ierobežošanai paredzētie piesardzības un drošības pasākumi, norāda E.Husare.

Dienu pirms tiešraides koncerta, 28.aprīlī plkst. 19.00, turpat "Gora" kontā sociālajā tīklā "Facebook" varēs noskatīties Latgales vēstniecības "Gors" vadītājas Diānas Zirniņas sarunu ar dzejnieci Annu Rancāni gan par šodienas Latgali, gan koncertuzveduma "Latgolys freska" iecerēm, gan arī gaidāmo neklātienes tiešraides koncertu un Rancānes kā kultūras pasākumu regulāras apmeklētājas sajūtām ārkārtējās situācijas laikā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.