Menu
 

31% iedzīvotāju emocionālo nogurumu un sasprindzinājumu vislabāk palīdz pārvarēt pastaigas dabā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Grafika - Kantar Grafika - Kantar

76% Latvijas iedzīvotāju ārkārtas situācijas laikā savu ikdienu pavada mājās, un tas rada cilvēkiem papildu garīgu un emocionālu nogurumu. Pētījumu un konsultāciju kompānijas “Kantar” Covid-19 Barometra pētījums aprīļa beigās atklāj lietas, kas palīdz iedzīvotājiem pārvarēt emocionālo vai fizisko nogurumu, kas radies saistībā ar koronavīrusa radītajiem ierobežojumiem ikdienā.

Pētījuma dati rāda, ka ir daudz dažādu lietu, kas iedzīvotājiem palīdz pārvarēt nogurumu un emocionālo sasprindzinājumu. Katram tas atšķirīgi – sākot no pastaigām dabā līdz adīšanai, meditācijai, auto remontam u.c. Tomēr neatkarīgi no vecuma, dzimuma un reģiona, Latvijā iedzīvotājiem vislabāk emocionālo nogurumu un sasprindzinājumu šajā laikā palīdz pārvarēt pastaigas dabā, dabas vērošana (31%) un kopā pavadītais laiks ar ģimeni, savstarpējais atbalsts (25%).

Vērojamas atšķirības, kā ar nogurumu un sasprindzinājumu ārkārtas situācijas laikā tiek galā sievietes un vīrieši. Vīriešiem bez iepriekš minētajām lietām palīdz arī darbs, sporta aktivitātes un TV skatīšanās, sievietēm – gulēšana, miegs un grāmatu lasīšana.

Tāpat atšķirības vērojamas vecuma grupās. Jauniešiem vecumā 18-29 gadi starp piecām svarīgākām lietām bez pastaigām dabā un kopā pavadītā laika ar ģimeni, ir arī gulēšana, miegs, sporta aktivitātes un filmu skatīšanās online. Salīdzinājumā ar citām vecuma grupām, jaunieši daudz biežāk, lai līdzsvarotu nogurumu, izvēlas arī izbraucienus ar auto (19%), video un datorspēles (13%) un našķošanos (13%).

Vecumā 30-39 gadi svarīgākās lietas ir pastaigas dabā, kopīgi pavadītais laiks ar ģimeni un gulēšana, miegs. Vecuma grupā 40-49 gadi kā svarīgākā lieta, kas palīdz tikt galā ar emocionālo nogurumu, ir dārza darbi (29%). Arī iedzīvotājiem vecumā 50-59 gadi dārza darbi ir viena no svarīgākajām lietām (28%), kas palīdz šajā laikā novērst domas no ārkārtas situācijas un tās radītajiem apstākļiem, bet līdztekus svarīgs ir arī darbs (33%) un TV skatīšanās (27%).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.