Menu
 

Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienā aicina uz Zaļo sporta zāli, laivu braucienu un pārgājieniem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.facebook.com/KemeruNacParks Foto: www.facebook.com/KemeruNacParks

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem sestdien, 3.oktobrī, rīko Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāju dienu, kuras laikā ikvienam būs iespēja piedalīties laivu braucienā, dažādos pārgājienos, kā arī norisināsies vēl nebijusi aktivitāte – Zaļā sporta zāle.

Ceļotāju diena Ķemeru Nacionālajā parkā ik gadu ir plaši apmeklēts pasākums, kas kļuvis par labu tradīciju, lai šeit, mitrāju paradīzē, pulcētu dabas draugus un dotu iespēju atklāt ĶNP neticamo daudzveidību, informē Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra "Meža māja" dabas izglītības darba speciāliste Aiga Priede. Tradicionāli Ceļotāju diena notiek pavasarī, taču šogad saistībā ar Covid-19 ieviestajām izmaiņām tā pārcelta uz rudeni, tādēļ tā ir jo īpaši gaidīta. Pasākumu programma, tāpat kā iepriekšējos gados, ir plaša un daudzveidīga. Līdzās jau ierastām aktivitātēm un apmeklētāju vidū ļoti iecienītiem pasākumiem iekļauta arī dažādi jaunumi.

Viens no šī gada jauninājumiem ir Zaļā sporta zāle, kas, aicinot iesaistīties iniciatīvā "Daru labu dabai", vienlaikus dod iespēju darīt labu arī veselībai. Pirmo reizi talka dabā norisināsies kopā ar fizioterapeitu, pievēršot uzmanību veselības aspektiem – kā pirms darba pareizi iesildīties, kādus darbarīkus izvēlēties, kā darbu laikā pareizi kustēties, lai izvingrinātu visas muskuļu grupas, tajā pašā laikā nenodarot kaitējumu locītavām un mugurai. Pēc instruktāžas dalībnieki ķersies klāt darbam – cīņai ar invazīvo augu – krokaino rozei – Jaunķemeru kāpās, stāsta A.Priede.

Īpašs piedāvājums būs arī pārgājienu cienītājiem: pirmo reizi plašāka publika varēs doties uz līdz šim salīdzinoši maz zināmu un grūti pieejamu teritoriju – Zaļo purvu, kur 2019.gada beigās noslēdzās vērienīgi augstā purva atjaunošanas darbi. Pārgājiena laikā varēs vairāk uzzināt par veiktajiem darbiem, to nozīmi purva atjaunošanā, kā arī savām acīm vērot dabiska purva atjaunošanās procesus.

Savukārt pārgājiena "Starp diviem ezeriem" dalībnieki varēs apskatīt mācītāja Jāņa Saulītes privāto vēstures kolekciju "Akmeņbeltēs", Aklo ezeru un tam līdzās esošu dabas vērtībām bagāto pļavu, kurā pirms nu jau septiņiem gadiem aizsākās talku rīkošanas tradīcija Ķemeru Nacionālajā parkā, putniem bagāto Slokas ezeru un pašiem vērot putnus pie Slokas ezera skatu torņa, atzīmē A.Priede.

Ķemeru Nacionālā parka dārgumu – sērūdeni – ikvienam būs iespēja nobaudīt, dodoties pārgājienā "Mazu brīdi pirms…", kas no vērienīgo atjaunošanas darbu pārņemtā Ķemeru centra gar Lūžņu grāvja sēravotu, Meža māju un Slokas ezeru tālāk vedīs līdz pat Melnezeram un, iespējams, pat līdz pat Jaunķemeru pludmalei. Slokas ezera krastā paredzēta īpaša apstāšanās putnu vērošanai, tādējādi piedaloties arī gadskārtējo Eiropas Putnu vērošanas dienu norisē.

Plašu aktivitāšu klāstu piedāvās arī Ķemeru Nacionālā parka pašvaldības, uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas. Sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka fondu būs iespēja vērot dzīvniekus Dunduru pļavās, bet turpat netālu esošajā Džūkstes pasaku muzejā darbosies radošā darbnīca rotaļlietu izgatavošanai un interesenti varēs iepazīt muzeja bagātīgo ekspozīciju klāstu. Tikmēr Ķemeru apkārtnē notiks gan tradicionālais Ceļotāju dienas laivu brauciens kopā ar "Jūraslaivām" pa Vēršupīti cauri Slokas ezeram un tālāk pa Vecsloceni, gan arī viens no šī gada Ceļotāju dienas jaunumiem – apmaldīšanās velobrauciens kopā ar "Go by Bike". Visu dienu ceļotājiem būs atvērts viens no lielākajiem pinēju uzņēmumiem Latvijā – "Pinumu pasaule" "Kalndaķos" –, kur varēs sastapt gan meistarus, gan arī pašus saimniekus un varēs arī iegādāties pinumus. Savukārt Valguma ezera krastos ceļotājus gaidīs atpūtas bāze "Valguma pasaule". Vakara noslēgumā notiks brīvdabas koncerts uz ezera "Melnezera skaņas", kura laikā turpat pie Melnezera sadarbībā ar restorānu "Neptūns" būs iespēja baudīt arī Ķemeru Nacionālā parka garšas par īpašo Ceļotāju dienas cenu, vēsta A.Priede.

Ceļotāju dienā būs gaidīti gan lieli, gan mazi apmeklētāji, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, dalībnieku skaits gandrīz visos pasākumos būs ierobežots un ir noteikta obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Pieteikšanās pasākumiem un plašāka informācija par Ceļotāju dienas aktivitātēm pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļvietnē www.daba.gov.lv un Ķemeru Nacionālā parka "Facebook" lapā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.