Menu
 

Iesaistoties starptautiskā akcijā, Gūtmaņalu izgaismos zaļā krāsā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - sigulda.lv Ilustrācija - sigulda.lv

Iezīmējot Siguldu kā tūrisma galamērķi un īpašu vietu pasaules kartē, no 15. līdz 17. martam no plkst. 18.00 līdz 23.00 Gūtmaņala tiks izgaismota zaļā krāsā. Iesaistoties starptautiskā “Global greening” projektā un atzīmējot īru nacionālos svētkus, Svētā Patrika dienu, Siguldas novada pašvaldība pievienosies izgaismošanas iniciatīvai, kurā ik gadu piedalās turpat 300 pasaules slaveni vēsturiski objekti un ikoniskas vietas vairāk nekā 40 valstīs.

Kā liecina informācija pašvaldības internet vietnē, “Global greening” iniciatīva notiek jau 11 gadu, un Sigulda tajā piedalās pirmo reizi līdz ar “Douzelage” sadraudzības pilsētām. Tā ir organizācija, kurā apvienojušās 28 skaistas Eiropas mazpilsētas – pa vienai no katras Eiropas Savienības dalībvalsts, tostarp Latvijas – Siguldas novads. Un tieši “Douzelage” uzaicināja Siguldu piedalīties šajā vispasaules akcijā, savukārt aktivitātes Latvijā notiek sadarbībā ar Īrijas vēstniecību Latvijā un organizāciju “Tourism Ireland”.

Gūtmaņala kā izgaismošanas objekts izvēlēts, jo tā ir unikāla, plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala jeb, precīzāk sakot, grota. Alas garums ir 18,8 metri, platums 12 metri un maksimālais griestu augstums sasniedz 10 metrus. Gūtmaņala izveidojusies Gaujas svītas dzeltenīgi sarkano smilšakmeņu klintī, tās veidošanās ir Gaujas straumes un pazemes avota vairāku gadu tūkstošu darbības rezultāts. Tas ir viens no tūristu apmeklētākajiem objektiem Siguldas novadā.

Siguldas novada pašvaldība alas izgaismošanas plānus ir saskaņojusi ar Dabas aizsardzības pārvaldi, kas sniegusi atzinumu, ka šī ala nav sikspārņu ziemošanas vieta, tādējādi nekāds apdraudējums dabai netiks nodarīts. Gūtmaņalu un tai apkārt esošo teritoriju izgaismos 25 LED gaismu lukturi. Zaļo toņu nianses būs atkarīgas no virsmas, uz kuras gaisma tiks projicēta, tādējādi radot dažādas zaļā toņa nianses.

“Global greening” iniciatīva aizsākta, lai godinātu nacionālos svētkus Īrijā, kad ik gadu 17. martā Īrijā ar lielu vērienu tiek svinēta Svētā Patrika diena. Šajā dienā visā valstī ar krāšņām parādēm, svētku koncertiem un pat svētku salūtu tiek godināts Īrijas aizbildnis Svētais Patriks.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.