Menu
 

Lieldienu laika piedāvājums Turaidas muzejrezervātā

  • Autors:  Gunta Zaķīte, Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas vadītāja
Foto - Turaidas muzejrezervāts Foto - Turaidas muzejrezervāts

Lieldienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst.10.00 līdz 19.00. Saskaņā ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, apmeklētājiem pieejamas brīvdabas ekspozīcijas un muzejrezervāta teritorija. Apmeklējumam atvērta Turaidas viduslaiku pils teritorija un brīvdabas ekspozīcijas, Dainu kalns, Turaidas Rozes piemiņas vieta Baznīckalnā, kā arī Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centrs ar pastaigu ceļiem un takām.

Turaidas muzejrezervātā skatāma skanīga brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”, kas tapusi iedvesmojoties no senas lībiešu tradīcijas – mazo putnu modināšanas pavasarī. Šī tradīcija saistīta ar ticējumu, ka mazie putni ziemā nekur tālu neaizlaižas, bet guļ paslēpušies un tie jāmodina, lai ātrāk atnāktu pavasaris. Izstādē redzami Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja  Marko Ojalas fotografētie putnu attēli un ar QR koda palīdzību iespējams noklausīties attiecīgā putna dziesmu.

Starp fotoattēliem gan satupuši, gan savus spārnus izpletuši dažādu raksturu putni, kurus ar tradicionāliem paņēmieniem darinājusi muzejpedagoģe Margita Poriete no dabas materiāliem – lina, žagariem, siena, niedrēm un salmiem. Atsevišķu putnu izveidošanas metodes ir vienkāršas un var iedvesmot ikvienu pašam tādu pagatavot un Lieldienu laikā  radīt savai mājai svētku noskaņu.

Ar katru dienu Turaidas ārēs dzirdamo putnu koris kļūst arvien kuplāks un skanīgāks. Izstādes apmeklētāji aicināti ieklausīties dabā un sadzirdēt attēlā redzētā putna balsi arī tur. Izstādes apmeklējums var kļūt par labu iedvesmas avotu iepazīt putnu vērošanu un to atklāšanu dabā. Izstāde piemērota ģimenēm ar bērniem.

Brīvdabas izstāde apmeklētājiem atvērta muzejrezervāta darba laikā katru dienu līdz 18. aprīlim. Ieejas maksa – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā.

Priecīgas Lieldienas!

Apmeklējot Turaidas muzejrezervātu jāievēro valstī noteiktie COVID-19 ierobežošanas piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.