Menu
 

Lieldienas svinēs četros Ropažu novada ciemos

  • Autors:  Katrīna Ķeķe, Ropažu novada pašvaldības Kultūras un izglītības centra kultūras darba organizatore
Ilustrācija - Ropažu novada Kultūras un izglītības centrs Ilustrācija - Ropažu novada Kultūras un izglītības centrs

Tradicionāli Lieldienas Ropažu novadā tiek svinētas ar skaistu pašdarbnieku koncertu, vietējo ražotāju tirdziņu un tradicionālām aktivitātēm. Šogad situācija pasaulē nedaudz ierobežo mūsu līdzšinējās svinēšanas tradīcijas. Tomēr Lieldienas neviens nav atcēlis, tāpēc mēs esam sagatavojuši četrus punktus, ko izdekorēsim par godu šai gadskārtu mijai – pavasara saulgriežiem. Katrā punktā piedāvājam jums izpildīt uzdevumu.

Ropažos “Tapsi skaists un nenāks miegs!”
Dodoties uz Ropažu pilsdrupām, paņem līdzi savas Lieldienu olas, jo tur būs iespējas tās noripināt pa dažādām olu renēm.

Pie Lielās Juglas jāmazgā mute – tad skaists tapšot. Tāpat, kā zināms, šūpolēs vajag daudz šūpoties, lai visu gadu nenāktu miegs un vasarā odi nekostu.

Zaķumuižā “Vairo Laimes mātes svētību!”
Lielā dienā viss, kas sāk plaukt un augt, vēl ir tik vārīgs, tik saudzējams un lolojams, ka tam ir vajadzīga Laimes mātes svētība, lai taptu spēka pilns. Tāpēc Zaķumuižas stadionā meklē olu ripināšanas vietu, un tur atradīsi koku, kas vizuļos. Kokā iekar iepriekš mājās sagatavotu puzuru. Tas palīdzēs mums visiem kopā vairot spēku dabā un sevī.

Silakrogā “Dodies laimi meklēt!”
Kurš pirmais pirmās Lieldienas rītā iziet laukā, tam tai gadā laba laime. Pie Silakroga ezera būs paslēpusies lielā Lieldienu zaķu ģimene. Vai tev būs pa spēkam noskaidrot: cik zaķu tur ir? Dodies turp un skaiti – cik zaķus atradīsi, tik laimīgs būs tev gads.

Kangaros “Noskaidro, no kuras puses nāks brūte vai brūtgāns!”
Lieldienas rītā vajagot laukā skaļi saukt. No kuras puses atskanot atbalss, no tās nākšot brūte vai brūtgāns. Skaties tik, ka pats Lielais Kangars neiznāk no purva! Un esi vērīgs – visā Kangaru dabas takā būs izvietotas latviešu spēka zīmes – vai zini visu zīmju nosaukumus un nozīmi? To varēsi pārbaudīt, taku izejot.

Vienā mājsaimniecībā dodies uz kādu no šiem punktiem, publicē bildi “Facebook” vai sūti mums “WhatsApp” uz tālruņa numuru 26496613*, ieraksti labu novēlējumu novadniekiem un piedalies konkursā, kurā tiks izlozētas 3 skaistas un gardas balvas no Ropažu Kultūras un izglītības centra. Uzvarētāju paziņosim 9. aprīlī.

Vairāk infomācijas Ropažu novada pašvaldības vietnē un Ropažu Kultūras un izglītības centra (KIC) “Facebook” lapā.

*Atsūtot bildi, tu automātiski apstiprini, ka mums ir tiesības šo foto publicēt Ropažu KIC Facebook profilā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.