Menu
 

No jūlija līdz oktobrim viesus gaidīs "Mājas kafejnīcu dienas"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” Ilustrācija - Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”

No jūlija līdz oktobrim dažādās vietās  Latvijā notiks “Mājas kafejnīcu dienas”. Tā ir iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki, uz nedēļas nogali pārvēršot savu sētu mājas kafejnīcā vai restorānā un galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienu, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīts.

Kā skaidro vieni no pasākuma rīkotājiem Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, “Mājas kafejnīcu dienas” ir iespēja lauku apceļotājiem garšīgi paēst, ļaujoties saimnieku viesmīlībai, iepazīstot jaunas garšas baudas vai jūtoties “kā pie vecmāmiņas laukos”: “Lauku ēdienu vērtība slēpjas ne tikai labi aizmirstās senajās receptēs, bet arī lauku produktu svaigumā “tieši no dobes”, ko lauku saimnieki labi prot izmantot arī mūsdienīgos ēdienos. Īsti saimnieki vienmēr būs priecīgi un gandarīti, redzot, ka viņu gatavotais ēdiens garšo ciemiņiem. Prieks ir abpusējs un jo lielāks tādēļ, ka šī ir īpaša pieredze, ko var izbaudīt tikai reizi gadā, un laba ēdiena bauda jau pati par sevi ir ceļojuma vērta.”

Durvis ikvienam apmeklētājam vērs gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet  īpaši šajās dienās  atver savas  sētas vārtus, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. “Mājas kafejnīcu dienās”   neizpaliks arī dažādas kultūras programmas: rokdarbi, spēles, nelieli koncerti, danči, priekšnesumi u.c.

“Mājas kafejnīcu dienas” 10.-11. jūlijā iesāk Kuldīgas novads, kur deviņas mājas kafejnīcas aicina bez steigas izbaudīt, sajust, sagaršot pilsētu apkārtnes daudzveidību un burvību. Pierīgā pasākumi paredzēti 1.augustā Siguldas novadā, 4.septembrī Ropažu un Salaspils novados, 4.-5.septembrī Ādažu un Saulkrastu novados, kā arī 17.-19.septembrī Ķekavas novadā.

Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā mājas kafejnīcā atrodama mājas lapā www.majaskafejnicas.lv, kur izvietota arī karte ar “Mājas kafejnīcu dienām” noteiktos reģionos un datumos. Mājas lapa tiek pastāvīgi papildināta ar jaunu dalībnieku informāciju.

Rīkotāji norāda, ka, plānojot maršrutu, obligāti jāpiesaka apmeklējums, kā arī jāievēro visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.