Menu
 

Nedēļas nogalē aicina vērot putnu rudens migrāciju un ziņot par novērotajiem gājputniem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Kitija Balcare Foto – Kitija Balcare

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina ikvienu šajā nedēļas nogalē doties vērot putnu migrāciju individuāli, ģimenes lokā vai ar draugiem, piedaloties Eiropas Putnu vērošanas dienās jeb “EuroBirdwatch 2021”, un par novērotajiem gājputniem arī ziņot dabas novērojumu portālā “dabasdati.lv”.

Eiropas Putnu vērošanas dienās novērotie putni tiek uzskaitīti un apkopoti gan katrā dalībvalstī, gan visā reģionā kopumā, izceļot arī neparastāko putnu sugu novērojumus. Ikviens ir aicināts ne tikai vērot gājputnu rudens migrāciju, bet arī ziņot līdz svētdienas, 3. oktobra, plkst. 16.00 par saviem putnu novērojumiem mobilajā lietotnē vai portālā “dabasdati.lv”. Šogad pasākuma koordinatoru centra uzdevumu pilda Slovākija.

Pēc LOB datiem, pērn 36 valstīs 23 915 Eiropas Putnu vērošanas dienu dalībnieki novērojuši 5 981 818 putnus, tai skaitā, Latvijā kopumā tika ziņots par 36 312 putniem, kas pārstāvēja vairāk nekā 147 sugas. Latvijā skaitliski visbagātīgākie novērojumi bijuši par žubītēm, zeltgalvīšiem, mājas strazdiem un lauku baložiem.

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas – 1993. gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb “EuroBirdwatch”, ko organizē  lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē “BirdLife International”, kuru Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Putnu dienas Latvijā rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Aktīvo iedzīvotāju fondu un citiem partneriem. 

Tiem, kas vēlas doties vērot putnus kopā ar domubiedriem, ieteicams ielūkoties vietnē www.putnudienas.lv, kur sadaļā “Pasākumu kalendārs” ir redzamas organizētās aktivitātes dažādos Latvijas novados, tai skaitā Pierīgā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.