Menu
 

Likteņdārzā gaidāma tradicionālā Ābolu balle

  • Autors:  Apriņķis.lv
Likteņdārzā gaidāma tradicionālā Ābolu balle publicitātes

8. septembrī plkst. 11.00–15.00 Likteņdārzā norisināsies tradicionālā rudens Ābolu balle. Lieli un mazi būs mīļi gaidīti uz ābolu ražas svētkiem, lai kopīgi vāktu ābolus, spiestu sulas, vārītu ievārījumu, ceptu pankūkas, uzzinātu jaunāko par ābolu šķirnēm un baudītu tautas deju priekšnesumus un īpašas aktivitātes bērniem.

Ābolu balle tradicionāli iezīmē rudens iestāšanos Likteņdārzā, un šogad ābolu raža solās būt jau lielāka. Likteņdārza ābeļu aleja ir viens no centrālajiem dārza elementiem, kas tika izveidots 2008. gadā, kad Latvijā zināmi cilvēki iestādīja 78 ābelītes Likteņdārza draugu alejas abās malās. Tur aug ‘Cukuriņš’, ‘Baltais dzidrais’, ‘Sīpoliņš’, ‘Rīgas rožābele’, ‘Auksis’, ‘Konfetnaja’ un citas Latvijā populārās ābolu šķirnes, informē Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Ikviens Likteņdārza apmeklētājs no plkst. 11.30 būs aicināts piedalīties ābolu ražas novākšanā un sagatavošanā kopā ar Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas ”Award” dalībniekiem.

No savāktajiem un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko sagādās Latvijas Zemnieku federācija, tiks spiesta sula – gan ar interesantām vēsturiskām ierīcēm, gan ar pavisam modernu un jaudīgu sulas spiedi, kas nodrošinās tūlītēju sulas fasēšanu plastmasas maisos aukstā un karstā veidā. Šo sulu par ziedojumiem būs iespējams iegādāties arī līdzi ņemšanai, norāda M. Pučka.

Savukārt Latvijas Lauku sieviešu apvienības pavāres uz ugunskura gatavos ābolu ievārījumu, kuras par ziedojumiem būs iespējams baudīt kopā ar “Road Cafe” šefpavāru gatavotajām pankūkām.Likteņdārza ābeles kopš to stādīšanas aprūpē Latvijas Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, kura arī šoreiz viesosies pasākumā un stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

Īpašas aktivitātes būs sagatavotas arī pasākuma jaunākajiem apmeklētājiem – gan radoši izglītojošajā laukumā, gan kopā ar ģimenēm dodoties ekspedīcijā “Likteņdārzs”. Savukārt visus pasākuma apmeklētājus ar tautas deju priekšnesumiem priecēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs "Kauranieši". Pasākumu vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos iepriecinās arī Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis Jānis Ļūmanis, vēsta sabiedrisko attiecību speciālists.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Degustācija, ieeja Likteņdārzā un autostāvvieta – par ziedojumiem.Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei, kas jau desmit gadus top Koknesē. Kopš 2005. gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu Likteņdārza izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro.

Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi, informē M. Pučka.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.