Menu
 

Spokaini gardumi: mūmijas, raganu slotas un pasta ar acīm

  • Autors:  Sāra, Lība un Klāvs Smildziņi, “Rimi bērniem” eksperti
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Svētdien daudzās pasaules valstīs tiks atzīmēts Helovīns jeb Visu svēto diena. Katrā pasaules malā šos svētkus atzīmē citādi: bērni un pieaugušie gatavo maskas, grebj ķirbjus, dekorē māju un gatavo spocīgus mošķu ēdienus. Šogad, kad valstī esošās situācijas dēļ jāpaliek mājās, “Rimi bērniem” eksperti ir sagatavojuši trīs īpašas un gardas receptes, ar ko savus mājiniekus pārsteigt un varbūt pat nedaudz nobiedēt.

Pasniegt jautri noformētu ēdienu iesakām ne tikai Helovīnos un citos svētkos, bet arī ikdienā – īpaši tagad, kad citas izklaides iespējas ir liegtas. Tas ēšanas procesu padarīs jautrāku, un visi var iesaistīties arī gatavošanā. Tikai nedaudz izdomas, un ēdiens izskatīsies tā, ka to gribēs apēst ikviens.

Priecīgu noskaņu galdam var radīt ar dažādām, atbilstošās noskaņās dekorētām uzkodām vai kārumiem. Piemēram, efektīgi izskatīsies saldēdiens, kas izskatās pēc spainīša ar zemi un sliekām. Tādu var pagatavot ļoti vienkārši – glāzē sadrupina tumšosOreo” cepumus un papildina tos ar tārpu formas želejkonfektēm.

Tāpat ļoti spocīgs ēdiens un dekors vienlaicīgi būs raganu slotiņas. Šajā receptē jāpalūdz palīdzība vecākiem vai kādam citam pieaugušajam, jo pirms tam jāblanšē lociņi.

Raganu slotiņas
(4 porcijas, 15 min)

Nepieciešams: 4 “PikNiksiera nūjiņas, 8 sāļie salmiņi, neliela buntīte blanšētu lociņu.

Pagatavošana
Siera nūjiņas pārgriež uz pusēm, vidū iedur salmiņu un sieru saplucina strēmelēs, līdz galam nenoplēšot.
Ap izveidoto slotiņu apsien tievu blanšēta lociņa strēmeli.

Gardās mūmijas
(4 porc., 30 min)

Helovīnos populāra tēma ir “nedzīvie” ēdieni. Piemēram, cepumi, kam piešķirta pirkstu forma un galā naga vietā ielikta mandele. Vienkārši ir pagatavot arī smieklīgas mūmijas – to var izdarīt, mīklas strēmeles aptinot, piemēram, ap cīsiņu vai pildītas paprikas pusīti.

Nepieciešams: 8 vārītas desiņas, 200 g kārtainās mīklas, 1 ola, sinepes pēc vajadzības.

Pagatavošana
Kārtaino mīklu sagriež 8 vienādās strēmelēs.
Ap desiņām aptin kārtainās mīklas strēmeles, atstājot nedaudz brīvas vietas sinepju acīm.
Mūmijas apsmērē ar sakultu olu un liek cepties, līdz mīkla izcepusies zeltaina. Kad mūmijas atdzisušas, tām uzliek sinepju acis.

Pasta ar acīm
(4 porc., 30 min)

Visvienkāršāk ēdienu “atdzīvināt”, tam ieliekot acis. To var izdarīt, piemēram, ar paipalu oliņām, mini tomātiņiem vai kādām ogām. Acis piestāvēs teju ikvienam ēdienam – sākot no cepumiem un saldēdieniem un beidzot ar vakariņu maltīti. Šāds ēdiens vienmēr sagādā prieku.

Nepieciešams: 200 g vārītu spageti, saujiņa melno olīvu, 8 mocarellas bumbiņas, 400 g siera mērces “ICA”, 3 ēdamkarotes zaļumu pesto.

Pagatavošana
Pannā uzkarsē siera mērci, pievieno pesto un izvārītus spageti.
Visu kārtīgi samaisa un, uzrullējot spageti, kārto šķīvī.
Katrai mocarellas bumbiņai virsū liek melnās olīvas šķēlīti, tā izveidojot acis.
Gatavās acis kārto uz spageti.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.