Menu
 

Aptauja: ceļotāju galamērķi Latvijā visbiežāk ir dabas takas un dzīvnieku parki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - LIAA Ilustrācija - LIAA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) veiktā aptauja liecina, ka iedzīvotāji arī pandēmijas apstākļos joprojām vēlas apceļot Latviju un, ievērojot valstī noteiktās drošības prasības, to aktīvi darījuši arī šajā rudenī. Pētījumu aģentūras “Norstat Latvija” veiktā aptauja apliecina, ka vairāk nekā 30% Latvijas iedzīvotāju labprāt apceļos Latviju arī ziemas periodā.

No visiem aptaujas dalībniekiem, 46% atbildēja, ka ir izmantojuši iespēju apceļot Latviju. Visbiežāk to darījuši cilvēki vecumā no 40 līdz 49 (53%) un 30-39 gadiem (51%), ko, iespējams, var skaidrot ar kopīgiem ģimenes ceļojumiem. Visbiežāk ceļā devušies Rīgas iedzīvotāji (50%), savukārt vismazāk šoruden ceļoja respondenti no Latgales – apstiprinoši atbildēja vien 38% aptaujāto.

Vērtējot iespējas izbaudīt vietējā tūrisma pakalpojumus šajā ziemā, trešdaļa (32%) aptaujas dalībnieku ir noskaņoti pozitīvi – 21% visticamāk un 11% noteikti apceļos Latviju arī ziemas periodā. Taču tikpat liela daļa vēl nezina (32%) vai arī vēros Covid-19 situācijas attīstību (14%). Savukārt 16% respondentu uzskata, ka ziemā nav interesanti ceļot.

Cenšoties izprast Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumus, aptaujas dalībniekiem tika jautāts, kādus tūrisma objektus viņi labprātāk apmeklēja šajā rudenī. 76% viesojās dabas un dzīvnieku parkos vai dabas takās, 47% apskatīja muižas un pilis, savukārt trešajā pozīcijā ierindojas vēsturiskie objekti (piemiņvietas, drupas u.c.) – tos apmeklēja 45% respondentu.

No Latvijas reģioniem aptaujas dalībniekus visvairāk interesē Kurzeme – 30% plāno šoziem doties turp, 28% iecerējuši doties uz pauguraino Vidzemi, 19% apceļos Latgali un 13% brauktu uz Zemgali.

“Esošajā situācijā šaubas un neziņa par atpūtas plāniem tuvākajos mēnešos ir saprotama – pasauli un Latviju pāršalc jauns vīrusa paveids. Taču no otras puses, mēs tiekam lutināti ar neticami skaistu ziemu, un vietējie uzņēmēji ir gatavi uzņemt viesus, vienlaikus nodrošinot epidemioloģiski drošu vidi. Kalnu un distanču slēpošanas trases gaida aktīvās atpūtas cienītājus, ir atvērtas muzeju ekspozīcijas un kultūras norišu vietas. Latvijas pilsētas ir izrotātas Ziemassvētku noskaņās, darbojas Ziemassvētku tirdziņi un arī šajos sarežģītajos apstākļos uzņēmēji meklē radošus risinājumus, kā sniegt pakalpojumus un nezaudēt saikni ar saviem klientiem,” stāsta LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Lai mudinātu iedzīvotājus apceļot Latviju arī rudens un ziemas sezonā, LIAA uzsākusi vietējā tūrisma popularizēšanas kampaņu ar nosaukumu #ārgājis. Kampaņas ideja ir aicināt pievienoties kustībai visus Latvijas iedzīvotājus un izmantot šo laiku, lai iepazītu Latvijas tūrisma nozares piedāvājumu dažādos gadalaikos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.