Menu
 

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aicina uz Rudens ražas svētkiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aicina uz Rudens ražas svētkiem Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz krāšņajiem Rudens ražas svētkiem 30. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Svētku viesiem būs iespēja iegādāties dažādus vietējos lauku labumus un amatnieku darinājumus bagātīgajā Miķeļa dienas tirgū, nogaršot vilinošo Saberu ķirbju zupu un doties skanīgās rotaļās ar folkloras kopu.

Miķeļdiena jeb rudens saulgrieži jau izsenis iezīmē lauku darbu pabeigšanu un svinības ar bagātīgu mielastu, skaļu līksmību un tradicionālo Miķeļdienas tirgu. Arī brīvdabas muzejā visas dienas garumā svētku viesi varēs iegādāties rudenīgus dzērienus un sīrupus, vietējo vīnu un alu, sezonālas ogas un augļus, Latvijā ievāktu medu un citus kārumus, kā arī zemnieku saimniecībās sarūpētus piena un gaļas produktus, informē brīvdabas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Harita Maniņa.



Miķeļdienas tirgū neiztikt arī bez amatniekiem – pasākumā būs iespējams apskatīt un iegādāties keramikas un koka darinājumus, rotas, kā arī ziemai noderīgās kažokādas un adījumus. Šogad svētki pulcēs gandrīz 100 tirgotāju no Latvijas un viesus no Lietuvas un Igaunijas.

Svētku laikā no plkst. 12.00 līdz 13.30 apmeklētājus ar rudenāju dziesmām un rotaļām priecēs arī folkloras kopa “Teikas muzikanti”. Kad pirkumu grozi pilni un kājas pagurušas pēc kārtīgiem dančiem un lustēm, apmeklētāji varēs mieloties ar Saberu ķirbju zupu.

Pasākuma laikā būs padomāts arī par mazajiem viesiem, kuriem būs iespēja vizināties zirdziņa mugurā, kā arī izmēģināt veiklību senajās koka spēlēs, vēsta H. Maniņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.