Menu
 

Piecus mēnešus pēc kārtas Latvijā valdījis siltāks un sausāks laiks nekā ierasts

  • Autors:  LETA
Piecus mēnešus pēc kārtas Latvijā valdījis siltāks un sausāks laiks nekā ierasts arhīvs

Septembris Latvijā ir piektais mēnesis pēc kārtas ar vidējo gaisa temperatūru virs normas un nokrišņu daudzumu zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lai gan mēneša pēdējā nedēļa bijusi vēsa un gaisa temperatūra noslīdējusi zem normas jeb ilggadējā vidējā lieluma, septembris kopumā bijis divus līdz trīs grādus siltāks nekā parasti, savukārt nokrišņu daudzums bijis par trešdaļu mazāks.

Vislielākā temperatūras anomālija bija 19.-21.septembrī, kad tika pārspēti teju visi mēneša otrās puses siltuma rekordi. Līdz šim gadam 7.septembris bija vēlākais datums, kad Latvijā reģistrēts 30 grādu karstums, tagad tas ir 21.septembris. Līdz +30 grādiem termometra stabiņš šajā dienā pakāpās Jelgavas novērojumu stacijā, kur četras dienas vēlāk sensors fiksēja pirmo sniegu.

Sniega graudi 25.septembrī tika manīti arī Ventspilī, un gan Ventspils, gan Jelgavas novērojumu stacijā pārspēts agrākā sniega rekords.

Augusts un jūlijs Latvijā bija vairāk nekā divus grādus siltāks par normu, jūnija vidējā gaisa temperatūra bija vienu grādu virs 1981.-2010.gada rādītāja, savukārt maijs bija teju četrus grādus siltāks par normu, kā arī vissiltākais pavasara mēnesis valsts vēsturē.

Šogad tikai janvārī un aprīlī nokrišņu daudzums pārsniedzis ilggadējo vidējo lielumu, savukārt februāris un marts pagaidām ir vienīgie mēneši, kuros vidējā gaisa temperatūra noslīdējusi zem normas.

Latvijas upēs turpinās mazūdens periods. Daudzviet joprojām ir zems gruntsūdens līmenis un izsīkušas akas.

Sausuma beigas tuvākajā laikā nav gaidāmas. Vairāk nokrišņu būs Kurzemē un Vidzemes rietumos, kur valdošie vēji biežāk atnesīs lietus mākoņus no jūras.

Oktobra pirmajā nedēļā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, tāpēc brīžiem gaidāmi gan nokrišņi, gan stipri vēji. Iespējams, mēneša otrajā nedēļā valdīs anticiklons.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.