Menu
 

Skolēnus aicina piedalīties Likteņdārza konkursā par lielāko reģiona sveci

  • Autors:  Apriņķis.lv
Skolēnus aicina piedalīties Likteņdārza konkursā par lielāko reģiona sveci Publicitātes foto

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām, Likteņdārzs aicina Latvijas skolu skolēnus piedalīties konkursā par lielāko reģiona sveci. Skolēni tiek aicināti veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai konkursa noslēgumā sadarbībā ar SIA "Baltic Candles" tiktu izlietas piecas lielsveces – pa vienai Latgalei, Kurzemei, Vidzemei, Zemgalei un Rīgai, informē Likteņdārza administratīvā direktore Linda Galino.

Konkurss norisinās no 1. oktobra līdz 5. novembrim, un tajā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skolas klase (no 1. līdz 12. klasei). Konkursa dalībnieki var būt klašu kolektīvi, katrai klasei veidojot vienu komandu. Klases uzdevums ir savākt pēc iespējas vairāk parafīna, lietotas vai vecas sveces un līdz 5. novembrim tās nogādāt Likteņdārzā, Koknesē vai “Kokneses fonda” birojā Rīgā, Lāčplēša ielā 75B. Pēc tam viss savāktais materiāls tiks sadalīts atbilstoši reģioniem, no kurām skolām tas iesniegts, un nogādāts SIA "Baltic Candles" ražotnē, kur tiks izlietas piecas lielsveces – pa vienai katram reģionam (Latgalei, Kurzemei, Vidzemei un Zemgalei) un Rīgai.

Konkursa uzvarētāji būs klase, kura būs savākusi visvairāk parafīna. Viņi saņems īpašu balvu no Likteņdārza draugiem hokeja kluba "Dinamo Rīga" – iespēju apmeklēt hokeja spēli un tikties ar hokejistiem. Savukārt konkursā izgatavotās reģionu lielsveces tiks iedegtas 18. novembra pasākumā Likteņdārzā, kur tradicionāli tiek sagaidīts saulriets un no svecītēm izveidota Latvijas valsts kontūra. Noslēguma pasākuma laikā tiks apbalvoti konkursa uzvarētāji un godināti visi dalībnieki, pateicoties kuru savāktajam materiālam tapušas piecas lielsveces, kas veltītas Latvijas simtgadei un reģioniem. Detalizētāka informācija par konkursu, nolikums un pieteikuma anketa atrodama Likteņdārza mājaslapā www.liktendarzs.lv, vēsta L. Galino.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā, – ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.