Menu
 

Zelta lapu sezonas atklāšanā Siguldas Rudens karalistes svētkos noritēs čempionāts "Spieķis un ķirbis"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

24.septembrī Siguldas pils kvartālā ar krāsainu un daudzveidīgu programmu noritēs ikgadējie Zelta rudens karalistes svētki. Radošās darbnīcas lieliem un maziem, dizaina tirgus, koncerti un čempionāts “Spieķis un ķirbis” ieskandinās astronomiskā rudens iestāšanos.

Pašvaldībā informēja, ka Rudens karalistes svētki Siguldā norisinās jau trešo gadu, taču šogad pasākums solās būt īpaši vērienīgs, jo dalību pieteicis rekordliels tirgotāju skaits, svētkos pirmo reizi norisināsies rudens čempionāts, savukārt par muzikālo noformējumu rūpēsies pašmāju mūzikas leģenda grupa “Pērkons” un Ivo Fomins.

Ieskandinot jauno rudens sezonu, plkst. 12.00 kopā ar Absolventu pūtēju orķestri Andra Muižnieka vadībā svinīgi tiks atklāta Rudens karalistes svētku diena. Plkst. 12.00–17.00 darbosies Lielās koka spēles, bet plkst. 13.00–17.00 mazākie pasākuma apmeklētāji gaidīti radoši izpausties “Bērni rada rudeni” darbnīcu zonā. Izjādes ar ponijiem, burbuļu prieki un citi mazi pārsteigumi ik uz soļa visas dienas garumā.

Tā kā Sigulda ir pilsēta ar sportisku dvēseli, šie svētki iezīmējas ar īpašu notikumu: čempionātu “Spieķis un ķirbis”, kur lokanību un prasmi varēs izmēģināt ikviens apmeklētājs profesionālu Siguldas Sporta centra treneru uzraudzībā, pierādot sevi dažādos ar Siguldu un rudens veltēm saistītos izaicinājumos. Lietā varēs likt gan muskuļus, gan smadzenes, piedaloties viktorīnās un konkursos. Neizpaliks arī pārsteigumu balvas un nominācijas. Par bērnu sportisko garu no plkst. 13.00 rūpēsies Ķepu patruļa, ar kuru kopā varēs vingrot zelta rudens noskaņās.

Iemīļotais rudens tirdziņš visas dienas garumā šogad solās būt īpaši dāsns, jo dalību pieteicis ne tikai Dizaina tirgus, bet vēl vairāki desmiti amatnieku un gardumu tirgotāji no novada un visas Latvijas. Dizaina tirgū šoreiz akcents uz rudens kolekcijām – adījumiem, cepurēm un mājas apģērbu. Būs atrodama arī oriģināla bižutērija un juvelierizstrādājumi no sudraba un dabīgiem akmeņiem. Varēs iegādāt stilīgas lietas mājai un interjeram, kā arī apģērbus un rotaļlietas varēs katrs pērļu mednieks. Papildus Dizaina tirgum kvartālā darbosies arī “Radīts Siguldā” uzņēmēju tirgus, kas aicinās nobaudīt un iegādāties svaigi ceptu maizi, medu un citus Siguldā radītus našķus.

No plkst. 19.00 apmeklētājus priecēs mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī leģendārā grupa “Pērkons”. Biļetes cena uz abiem koncertiem ir 10 eiro.

Savukārt Siguldas Jaunā pils aicina iemūžināt rudens sagaidīšanu no putna lidojuma, uzkāpjot teju 21 metru augstā pils tornī, lai savām acīm pieredzētu rudens atnākšanu Gaujas senielejā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.