Menu
 

Valsts svētkos Jūrmalā priecēs "Gaismas ceļš", koncerti un multimediāla akcija

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Jūrmalas pašvaldības arhīvs Foto - Jūrmalas pašvaldības arhīvs

Valsts svētkos 18.novembrī jūrmalnieki iedegs garāko “Gaismas ceļu” Latvijā. Vairāk nekā desmit tūkstoši sveču izgaismos Jūrmalu no Priedaines līdz pat Ķemeriem un arī Jomas ielu. Lāpu ugunis par godu Latvijai degs arī lāpu gājienā jūras krastā Majoros. Svētku dienas vakarā pilsētā izskanēs grupas “Ducele” un “Pērkons” koncerti, Dubultu Kultūras kvartālā norisināsies multimediāla akcija “Apgaismo Jūrmalu – Latviju”.

Jūrmalā jau vairāk nekā 20 gadus Latvija valsts svētkos tiek sveikta ar garāko “Gaismas ceļu”, ko veido jūrmalnieki un pilsētas draugi, iededzot sveces pilsētas maģistrālās ielas malā un arī Jomas ielā. Arī šogad ikviens ir aicināts pievienoties “Gaismas ceļa” veidošanā, lai, izgaismojot pilsētu, kopā radītu svētkus. “Gaismas ceļa” iedegšana 18.novembrī sāksies līdz ar krēslas iestāšanos – no plkst.15.30. Svecēm izgaismotais ceļš vīsies no lielā valsts karoga masta vietas Priedainē, pāri Lielupes tiltam un tālāk pa maģistrālo pilsētas ielu no Bulduriem līdz pat Ķemeriem. Sveces degs arī gājēju ielā – Jomas ielā, informē Jūrmalas valstspilsētas administrācijā.

Ar simbolisku “Gaismas ceļu” lāpu gājienā Latviju sveiks arī viesnīca “Baltic Beach Hotel & Spa”. Plkst.19.00 aicināti pulcēties viesnīcas iekšpagalmā Jūras ielā 23/25, lai pēc uguns šova vērošanas dotos kopīgā lāpu gājienā līdz jūrai. Jūras krastā priekšnesumu sniegs deju kolektīvs, būs apskatāma uguns skulptūra.

Valsts svētku vakarā jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt koncertus pilsētas ielās. Plkst.17.00 Jomas ielā 47, pie “Hotel Jūrmala Spa”, priecēs latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”. Savukārt plkst.20.00 svētku koncertu pie Kauguru Kultūras nama Raiņa ielā 110 sniegs viena no spilgtākajām latviešu roka apvienībām – grupa “Pērkons”, stāsta valstspilsētas administrācijā.

No 16.novembra līdz 18.novembrim plkst.17.00–20.00 Dubultu Kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30 norisināsies multimediāla akcija “Apgaismo Jūrmalu – Latviju”. Kvartālā uz ēkām projekcijās būs skatāms vēstures faktos balstīts videostāsts – Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņu dažādās tehnikās veidoti darbi un vēsturiskas fotogrāfijas no Jūrmalas muzeja krājuma. Vizuālo vēstījumu papildinās ieskaņoti literāri teksti un dzeja.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.