Menu
 

Siguldas adventes tirgū aicina atbalstīt vietējos ražotājus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls - publicitātes Attēls - publicitātes

Gatavojoties gada nogales svētkiem, Siguldas tirgus aicina atbalstīt vietējos ražotājus un sarūpēt Ziemassvētku dāvanas mierīgā svētku gaisotnē, izvairoties no lielveikalu burzmas. Tāpēc katru decembra sestdienu – no 3. līdz 24. decembrim – Siguldas tirgū no plkst.9.00 līdz 13.00 norisināsies Siguldas adventes tirgus. Visa mēneša garumā tajā būs iespējams iegādāties gan jau iemīļotos siguldiešu radītos un audzētos labumus, gan citviet Latvijā radītās dāvanas. Tāpat iespējams iepriecināt svētkos ar pašdarinātu dāvanu, piedaloties adventes vainagu, puzuru veidošanas vai “Misha Laboratory” filcēšanas radošajās darbnīcās, informē Siguldas tirgus komunikācijas speciāliste Zanda Zelma Lece.

Lai gan novembris, kā ierasts, ir valsts svētku mēnesis, Siguldas tirgū jau notiek aktīva rosība un gatavošanās Siguldas adventes tirgum. Tā galvenais mērķis ir aicināt atbalstīt vietējos Latvijas ražotājus un amatniekus, iegādājoties viņu radītās skaistās un atšķirīgās Ziemassvētku dāvanas. Siguldas tirgus, pateicoties dekoratores Meža Evas talantam, būs pārvērties skaistā pasakā, ļaujot aizbēgt no ikdienas steigas un lielveikalu burzmas.

Siguldas adventes tirgū būs gan vietējie Siguldas tirgotāji, kurus jau regulāri var satikt tirgū, gan viesi no citiem novadiem. Zināms, ka Siguldas tirgū ik nedēļas iespējams iegādāties svaigus dārzeņus, augļus, zivis, gaļu, medu un citus labumus. Papildus tam tagad Siguldas adventes tirgū būs ciemos, piemēram, viena no pirmajām amatalus (craft beer) darītavām “Labietis”, Siguldas tuvie kaimiņi no Krimuldas ar mājas vīniem “Cremon” un no Cēsīm viesosies “Veselības laboratorija” ar ogu uzlējumiem un destilātiem. Varēs satikt dabīgās bārdas un ķermeņa kosmētikas ražotājus “Silmachy Remedies”, melnās keramikas autorus Ivanu Knutovu no Valmieras un Ingu Britiku no Siguldas. Savus mīļos Ziemassvētkos varēs iepriecināt ar Mārītes Kopānes un Anitas Ruskules rotām, kā arī lina izstrādājumiem, zeķēm, cimdiem, rotaļlietām un dažādiem citiem rokdarbu un mājas dekoriem no “Valenti V” un “Pērlēm un mežģīnēm”. Piedāvās arī noderīgas dāvanas pašiem mazākajiem – zīdaiņu un bērnu apģērbus no “ALMA LTD” un “Tubedo”. Neizpaliks medus un propolisa izstrādājumu autori no Siguldas novada “Pullēnu dravas” un viesi no ZS “Galdiņi”, norāda Z.Z.Lece.

Kā īpašs notikums Siguldas adventes tirgū būs Dāvanu galds. Uz iespaidīgā un bagātīgā sešus metrus garā Dāvanu galda būs atrodamas vēl neskaitāmas dizaina, tajā pašā laikā praktiskas Ziemassvētku dāvanas no Latvijas ražotājiem. Sākot ar Tīnes salona etnogrāfiskajiem dūraiņiem un bērnu mūzikas instrumentiem no veikala “UPE”, turpinot ar bērnu drēbēm no “Kroeno Kids” un “Paade Mode”, oeko-tekstila precēm no “Fall in Textile”, beidzot ar dabīgajām ziepēm no “Zabi Crafts”, dabīgās kosmētikas “ApIMI”, Ādažu medu un virtuoziem traukiem no Laines Beriņas, “k.porcelain” un Daces Cibuļskas.

Siguldas adventes tirgus sestdienās Siguldas “Ezīša miglā” telpās būs iespējams piedalīties vairākās radošajās darbnīcās. Lai jau laikus sagatavotos adventes svētdienām, dienu pirms Pirmās adventes, 26. novembrī plkst. 13.00, aicina piedalīties adventes vainagu darbnīcā kopā ar maģisko Meža Evu. 3.decembrī plkst. 11.00 gaidīs uz puzuru veidošanas darbnīcu kopā ar pieredzes bagāto folkloristi Ausmu Spalviņu. Savukārt 10.decembrī norisināsies filcēšanas darbnīca kopā ar “Misha Laboratory”: plkst.10.00 būs iespēja vecākiem kopā ar mazākajiem filcētājiem radīt piparkūku – eglītes dekoru, bet plkst.12.00 jau pieredzes bagātāki rokdarbnieki varēs izveidot tieši savu, īsto un vienīgo, slaveno piespraudi – lācīti, vēsta Z.Z.Lece.

Darbnīcām nepieciešams iepriekš reģistrēties, un to ir iespējams veikt Siguldas tirgus “Facebook” vai “Instagram” kontā, meklējot atbilstošo darbnīcu pēc tās nosaukuma un aizpildot pie pasākuma apraksta pievienoto veidlapu. Turpat atrodama arī cita aktuālā informācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.