Menu
 

Ādažu skolēni uzvar Likteņdārza sveču konkursā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ādažu skolēni uzvar Likteņdārza sveču konkursā Publicitātes foto

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām, no 1. oktobra līdz 5. novembrim Likteņdārzs aicināja Latvijas skolu skolēnus veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai piedalītos konkursā par lielāko reģiona sveci. Konkurss ir noslēdzies ar necerēti lielu atsaucību – tajā piedalījās 150 klases no 74 Latvijas skolām, kopā savācot 1704,18 kilogramus sveču materiāla.

Vislielākā atsaucība bija no Zemgales reģiona skolēniem – 60 klases no 22 skolām kopā savāca 685,31 kg sveču materiāla, viņiem seko Rīgas reģiona 51 klase no 20 skolām ar 554,15 kg, Latgales reģiona 14 klases no 13 skolām ar 186,40 kg, Vidzemes reģiona 10 klases no 9 skolām ar 160,37 kg un Kurzemes reģiona 15 klases no 10 skolām ar 117,95 kg sveču materiāla, informē Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Savukārt no klasēm pirmo vietu un īpašo balvu no Likteņdārza draugiem – hokeja kluba "Dinamo Rīga" – saņem Ādažu vidusskolas 4.a klase, kuras skolēni bija savākuši 121,39 kg sveču materiāla. Otrajā vietā ierindojās Bauskas sākumskolas 6.b klase ar savāktiem 110,75 kg sveču materiāla, bet trešajā vietā – Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolas 5. klase ar 58,35 kilogramiem, vēsta M. Pučka.


Kastes sveču materiāla vākšanai.

“Esam ļoti priecīgi un aizkustināti par skolēnu lielo atsaucību. Domāt “zaļi”, darboties komandā un nest gaismu Latvijai tik nozīmīgajā jubilejā – tāds bija mūsu aicinājums, uz kuru atsaucās ne tikai skolēni, bet arī viņu ģimenes, kas tika iesaistītas sveču vākšanā. Kāda vecmāmiņa sveces atveda ar autobusu, citi sūtīja pa pastu. Dažas klases bija padomājušas arī par sūtījuma noformēšanu, bet īpašs prieks par pavisam mazākajiem konkursa dalībniekiem – bērnudārzniekiem”, uzsver Likteņdārza administratīvā direktore Linda Galino. “Konkursa ideja – kopīgi darboties vienota mērķa sasniegšanā – cieši sasaucas ar Likteņdārza veidošanas modeli, kas ir Latvijas tautas kopīgi veidota piemiņas vieta. 18. novembrī, redzot Likteņdārza amfiteātrī izvietotās reģionu lielsveces, ikviens konkursa dalībnieks varēs justies patiesi lepns, ka ir devis savu artavu šajā Latvijas simtgades sveču projektā!”

Konkursā no Pierīgas skolām piedalījās: Ādažu vidusskola, Baložu vidusskola, Salaspils 1. vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija, Babītes vidusskola un Jūrmalas sākumskola "Atvase". Detalizētāka informācija par konkursa dalībniekiem un viņu savākto sveču daudzumu atrodama Likteņdārza mājaslapā www.liktendarzs.lv.

Pagājušajā nedēļā necerēti lielo sveču materiālu Likteņdārza darbinieki nogādāja SIA "Baltic Candles" ražotnē Dobelē, kur tas tiks pārkausēts jaunās svecēs, lai 18. novembrī Likteņdārzā no tām veidotu sveču kompozīciju atbilstoši katra reģiona skolēnu savāktā materiāla apjomam.

18. novembrī Likteņdārza amfiteātrī tradicionāli tiek sagaidīts saulriets, kas šajā vietā debesis un likteņupi Daugavu iekrāso brīnišķīgās krāsās. Šogad pasākums tiks sākts ar lāpu gājienu no ieejas Likteņdārzā līdz amfiteātrim. Tam sekos sadziedāšanās, kurā piedalīsies jauktais koris "Alaine" un sieviešu koris "Anima", kā arī Jūrmalas Kultūras centra jauniešu tautas deju kolektīva "Zālīte" priekšnesumi. Pasākumā tiks apbalvoti sveču konkursa uzvarētāji un godināti visi dalībnieki, pateicoties kuru savāktajam materiālam tapušas sveces, kuras veltītas Latvijas simtgadei, norāda M. Pučka.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.