Menu
 

Svētnīca pilsētiņas vidū

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Vai esi kādreiz sapņojis apmeklēt Sv. Pētera baziliku – vissvarīgāko Romas katoļu svētnīcu un pasaulē lielāko katoļu baznīcu? Ar savu diženumu un krāšņumu no pasaules līmeņa arhitektūras šedevriem noteikti neatpaliek baroka Sv. Erceņģeļa Miķeļa un Jāņa Kristītāja baznīca, kura atrodas pašā Jieznas pilsētiņas viducī, kas tiek uzskatīta ne tikai par valsts aizsargātu kultūras mantojuma objektu, bet arī ir ieguvusi pieminekļa statusu. Tas ir īsts mākslas un arhitektūras brīnums!


Unikāli arhitektūras risinājumi

Baznīca, kura pauž baroka diženumu, jau ir atzīta par republikas nozīmes kultūras mantojuma objektu. Pa simetriskajām kāpnēm nolaižoties uz ēkas pagrabu, var apbrīnot iespaidīgo altāru un sānu nišas. Baznīcas interjeru rotā divpadsmit altāri, kā arī četras slavenā mākslinieka, akadēmiķa Nikodema Silvanaviča [Nikodemas Silvanavičius] gleznas. Gleznošana uz griestiem un sienām dod ēkai lielāku māksliniecisko vērtību, nemaz nerunājot par ērģelēm, kuras raida ekskluzīvi izcilu skaņu.

Vēsturiskie atklājumi

Itāļu šarmu šai ēkai iedvesmoja Pacu ģimene, kuras muižnieki finansēja daudzas baroka arhitektūras ēkas Lietuvā un nodarbināja Itālijas arhitektus. Ticams, ka šīs ģimenes pārstāvim Steponam Pacam bija iespēja sazināties ar nākamo pāvestu, kuram viņš apsolīja pievērsties katoļticībai.

Viss Prienu rajons var lepoties ar vēsturiskajiem pieminekļiem. 33 saglabājušies pilskalni, izcilas arhitektūras baznīcas, kuras lepojas ar daudziem mākslas darbiem, un kultūras objekti, kas atgādina dziļas kultūras tradīcijas.

Kas varētu būt skaistāk par maziem, bet tajā pašā laikā ļoti lielas nozīmes brīnumiem?

Vairāk: www.aplinkmarias.lt/en/sightseeing-places/jiezno-sv-michael-s-arkangel-church

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.