Menu
 

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu svētdien, 24. martā, no plkst.12.00 līdz 16.00. Lielā dienā jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad daba un cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu un diena kļūst garāka jeb lielāka par nakti.

Brīvdabas muzejs arī šajos gadskārtu svētkos aicina atgriezties pie visu iemīļotajām tradīcijām – šūpoļu kāršanas un šūpošanās, olu krāsošanas un ripināšanas, kā arī spēlēm, rotaļām un dziesmām – kopā ar folkloras kopu "Skandinieki".  

Pavasara svinētājus ar Lielās dienas tradīcijām un paražām iepazīstinās folkloras draugu kopa “Skandinieki”, kuras vadībā lieli un mazi varēs veikt dažādus svētku rituālus, skaļi gavilēt putnu kalnā, iesvētīt un koši pušķot šūpoles, kā arī sadziedāties un iet jestrās rotaļās un spēles. Pavasara sākumu un mošanos no garās ziemas Brīvdabas muzejā varēs arī atzīmēt ar šūpošanos īpašajās Lielās dienas šūpolēs un olu krāsošanu, kā arī mērošanos spēkiem koka un vistu olu ripināšanā.

Olas tradicionāli uzskata par saules, dzīvības un auglības simbolu un pavasara gaidās tām ir īpaša loma, tā kā tradīcija vēsta, ka pēc kārtīgas olu krāsošanas un kaujām vasara būs auglīga un mājās ienāks svētība.

Aktīvākie svētku viesi, kuri vēl nebūs pārlieku nogurdināti no spraigajām olu kaujām un augstās šūpošanās, varēs izspēlēt dažādas senās lauku spēles un vizināties zirdziņa mugurā.

Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus rituālajai dedzināšanai, krāsainus dzīparus šūpoļu rotāšanai, olas darbnīcām, ēšanai un kaujām, kā arī pūpolu zarus pašu, radu un draugu veselības veicināšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.