Menu
 

Skultes zivsaimniecības uzņēmums "Varita" attīstībā investējis 3,6 miljonus eiro

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Zivsaimniecības uzņēmums “Varita” ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu un bankas “BlueOrange” piešķirtā finansējuma palīdzību uzņēmuma attīstībā investējis 3,6 miljonus eiro. No šīs summas 1,1 miljons eiro tiek izmantots modernizācijai, tai skaitā jaunu saldēšanas iekārtu iegādei, savukārt atlikusī summa tiks ieguldīta uzņēmuma attīstībā un nozvejas apjomu palielināšanā.

Uzņēmums “Varita” nodarbojas ar zvejniecību, zivju pirmapstrādi un saldēšanu, gatavas produkcijas pārdošanu un starptautiskajiem kravu pārvadājumiem. Aptuveni trešā daļa “BlueOrange” piešķirtā finansējuma jeb 1,1 miljons eiro izlietoti ražošanas ēkas rekonstrukcijai Skultes ostas teritorijā, kā arī ēkas aprīkošanā ar jaudīgām saldēšanas iekārtām. Jauno saldēšanas kompleksu plānots nodot ekspluatācijā augusta sākumā, informēja uzņēmumā.

“Jaunās saldēšanas iekārtas ļaus īsā laikā svaigi sazvejotās zivis sasaldēt mīnus 40 grādu temperatūrā. Tā ir nozīmīga investīcija uzņēmuma attīstībā, jo tieši zivju sasaldēšanas ātrums nosaka produkcijas kvalitāti. Jo ātrāka sasaldēšana, jo kvalitatīvāku preci varam piedāvāt klientiem zivju produktu izgatavošanai,” skaidro uzņēmuma vadītājs Agris Lapiņš.

Šobrīd līdz ar jauno saldēšanas iekārtu iegādi Skultes ostas teritorijā esošā kompleksa kopējā saldēšanas kapacitāte sasniegs līdz pat 60 tonnas diennaktī. Savukārt saldētās produkcijas uzglabāšanas kapacitāte sasniedz līdz pat 2000 tonnas gadā. 

SIA “Varita” patlaban nodrošina 60 darba vietas, un tuvākā gada laikā gan jau esošajā, gan jaunajā zivju saldēšanas kompleksā un noliktavās darbinieku skaitu plānots palielināt līdz 70. SIA “Varita” pieder seši zvejas kuģi, un uzņēmums nodarbojas ar reņģu, brētliņu un mencu zveju Baltijas jūrā. Zivis pēc nozvejas tiek nogādātas uzņēmuma kompleksā Skultes ostā, kur notiek to pirmapstrāde, atvēsināšana, šķirošana, saldēšana un uzglabāšana. Pēc tam produkcija tiek nosūtīta tālākai pārstrādei.

Uzņēmums saldēto zivju produkciju piegādā vietējiem pārtikas ražošanas uzņēmumiem un eksportē gan uz Eiropas Savienības valstīm, gan ārpus tām. Lielākie SIA “Varita” produkcijas noieta tirgi ir Igaunija, Lietuva, Dānija, kā arī Ukraina.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.