Menu
 

Rīgas apkārtnes novadi paplašina sadarbību tūrisma nozarē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: ropazi.lv Foto: ropazi.lv

Ar mērķi attīstīt un pilnveidot vienotu tūrisma produktu piedāvājumu vietējiem un ārvalstu tūristiem augusta sākumā Ķekavā notikusi projekta “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” otrā partneru tikšanās.

Sadarbojoties Rīgas apkārtnes vietējām rīcības grupām, novadu pašvaldībām un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, 2018. gadā ir sagatavots un šogad Lauku atbalsta dienestā apstiprināts projekts “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums”. Augusta sākumā Ķekavā notikusi otrā projekta partneru tikšanās, kurā iesaistītās puses vienojušās par īstenojamo aktivitāšu atbildīgajiem un projekta ieviešanas laika grafiku. Oktobrī paredzēta visu 19 projektā iesaistīto pušu sadarbības līguma parakstīšana, šādi apstiprinot reģiona vienoto interesi par tūrisma attīstību, informē Mārupes novada tūrisma organizatore Elīna Brigmane.

Projektu iesniegušas sešas vietējās rīcības grupas – biedrība “Pierīgas partnerība”, biedrība “Partnerība Daugavkrasts”, biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība”, biedrība “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme””, biedrība “Stopiņu un Salaspils partnerība” un biedrība “Gaujas partnerība”. Plānots, ka projekta īstenošanā iesaistīsies 14 Rīgas apkārtnes novadi – Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Salaspils, Ikšķiles, Stopiņu, Ogres, Ropažu, Garkalnes, Ādažu, Ķeguma un Lielvārdes –, lai kopīgi veidotu Pierīgas tūrisma reģionu kā vienotu tūrisma galamērķi.

Kā norāda E. Brigmane, projekta aktivitātes paredz veicināt Rīgas apkārtnes novadu kā tūrisma reģiona atpazīstamību, izstrādājot jaunu, vienotu tūrisma reģiona atpazīstamības zīmolu, tīmekļvietni, kā arī kopīgu interaktīvu tūrisma karti ar maršrutēšanas iespējām. Tiek plānots spēcināt arī tūrisma pakalpojumu sniedzēju kapacitāti caur reģiona uzņēmēju apmācībām, īstenot jaunas mārketinga aktivitātes un publicitātes pasākumus, kā arī iegādāties aprīkojumu jaunā zīmola popularizēšanai publiskos pasākumos visā Latvijas teritorijā.

Projekta ietvaros tiks turpinātas “Daugavas lejteces” tūrisma reģiona 2014. gadā iesāktās aktivitātes un starpnovadu projekta "Tūrisms kopā" novadu 2017. gadā sāktā sadarbība, sava tūrisma piedāvājuma popularizēšanai apvienojot lielāko daļu Pierīgas novadu, vēsta tūrisma organizatore.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.