Menu
 

Foto: "Laimas" jaunajā ražotnē Ādažos būs iespējams dubultot līdzšinējos ražošanas apmērus

  • Autors:  LETA
7. oktobrī "Orkla Latvija" kopā ar "Laimas" ražotnes darbiniekiem, Ādažu novada domes un būvkompānijas "Merks" pārstāvjiem atzīmēja jaunās "Laimas" ražotnes spāru svētkus, godinot pēdējā celtniecības posma uzsākšanu. Publicitātes foto 7. oktobrī "Orkla Latvija" kopā ar "Laimas" ražotnes darbiniekiem, Ādažu novada domes un būvkompānijas "Merks" pārstāvjiem atzīmēja jaunās "Laimas" ražotnes spāru svētkus, godinot pēdējā celtniecības posma uzsākšanu. Publicitātes foto

Zīmola "Laima" topošajā šokolādes fabrikā Ādažos ražošanas apmērus būs iespējams pat dubultot salīdzinājumā ar esošajiem, pirmdien ražotnes spāru svētkos pastāstīja uzņēmumu "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" un "Orkla Foods Latvija" apvienotās organizācijas "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Viņš apstiprināja, ka topošajā ražotnē esošo ražošanas apmēru būs iespēja dubultot, ja būs atbilstošs pieprasījums. "Esošā "Laimas" ražotne Miera ielā, Rīgā, nav efektīva. Mums šodien būtu iespēja ražot vairāk produkcijas māsas uzņēmumiem Skandināvijā un citviet Baltijā ar efektīvu ražotni. (..) Topošajā ražotnē būs ļoti efektīvs ražošanas process, kas pavērs iespējas eksportam un grupas darījumiem," sacīja Didrihsons.

"Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs pastāstīja, ka ražotnes būvniecība rit atbilstoši grafikam. Patlaban būvniecības darbi ir pusē un paveikts mazliet vairāk nekā bija plānots. Kopumā uzņēmums raugās pozitīvi uz projektu un cer pabeigt ražotni plānotajā laikā - nākamā gada pirmajā ceturksnī. Pēc tam vismaz pusgadu prasīs ražošanas līniju pārvietošana no "Laima" ražotnes Miera ielā, Rīgā uz ražotni Ādažos, kā arī zināmu laiku - saskaņošanas process. Ražošanas procesu jaunajā "Laima" ražotnē plānots sākt 2020.gada ceturtajā ceturksnī.

Didrihsons atzina, ka ražošanas līniju pārvietošanas laikā ražošana uz laiku tiks apturēta, taču pirms tam ar rezervi iecerēts saražot vairāk produkcijas nekā nepieciešams, nodrošinot pietiekamu daudzumu preču noliktavā.

"Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs "Laimas" ražotnes Ādažos spāru svētkos atgādināja, ka projekts ar mērķi radīt jaunu "Laimas" ražotni sākts pirms apmēram diviem gadiem un to izdosies pabeigt nākamgad, tieši uz zīmola "Laima" 150 gadu jubilejas svinībām. Viņš pateicās būvniekam "Merks", kas patlaban paveikto darbu ziņā apsteidz būvniecības grafiku, kā arī uzņēmuma darbiniekiem, draugiem un visiem projektā iesaistītajiem.

Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks pasākumā teica, ka reiz topošā ražotne Ādažos šķita kā sapnis, kas nu ir gandrīz piepildījies. Viņš vērsa uzmanību, ka Ādaži ir strauji mainīga un dinamiska vieta ar ražošanas tradīcijām, kurā "Laima" ir ļoti gaidīta. Pēc Sprindžuka teiktā, tās topošā ražotne ir loti labs pamats ražošanai Rīgas pievārtē.

"Orkla Latvija" komunikācijas direktore Lineta Mikša aģentūrai LETA atgādināja, ka uz zemesgabala Ādažos blakus topošajai "Laimas" ražotnei plānots celt otru ražotni, kas specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā. To plānots atklāt 2022.gadā. Pēc viņas skaidrotā, abu ražotņu Ādažos izveidei iegādāti kopumā 13 hektāri zemes, no kuriem cepumu un vafeļu ražotne aizņems lielāko daļu. Tās celtniecība varētu sākties tuvāko divu gadu laikā. 

"Orkla Latvija" komunikācijas direktore teica, ka patlaban nav konkrētu aplēšu par investīciju apmēru cepumu un vafeļu ražotnē, jo šobrīd projekts vēl ir izstrādes stadijā - tiek plānots, kuras ražošanas līnijas pārvest no Rīgas uz jauno ražotni un kuras iegādāties jaunas.

Vienlaikus Mikša atgādināja, ka kopējās "Laimas" ražotnes Ādažos celtniecības izmaksas, tostarp ieguldījumi iekārtās, infrastruktūras izveide, ielu apgaismojuma izbūve, ieguldījumi komunikācijās un zīmolā veido 20 miljonus eiro.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" šī un nākamā gada laikā plāno investēt līdz 20 miljoniem eiro jaunajā "Laimas" ražotnē un turpmākā zīmola attīstībā. "Laimas" ražotni Ādažos plānots atklāt 2020.gada otrajā pusē, un to būvē "Merks" par 8,9 miljoniem eiro. 2022.gadā tai blakus Ādažos plānots atklāt jauno cepumu ražotni, kas specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā.

LETA jau ziņoja, ka konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražotāja "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" un zīmolu "Spilva" un "Gutta" īpašnieka "Orkla Foods Latvija", apvienotās kompānijas "Orkla Latvija", kopējais apgrozījums pērn bija 116,092 miljoni eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.