Menu
 

FKTK aicina visas ar "Olainfarm" saistītās puses ievērot tiesiskumu un neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) aicina visas ar zāļu ražotāju "Olainfarm" saistītās puses ievērot tiesiskumu un ar akcionāru savstarpējo strīdu risināšanu neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai, pauda komisijā.

"Saistībā ar plašsaziņas līdzekļos pieejamo informāciju par gaidāmajām "Olainfarm" akcionāru sapulcēm FKTK aicina visas iesaistītās puses ievērot tiesiskumu," uzvēra FKTK.

Komisijā norādīja, ka "Olainfarm" valdei un padomei ir jādarbojas uzņēmuma interesēs un netieši arī visu akcionāru interesēs, tostarp nodrošinot vienādu attieksmi pret visiem "Olainfarm" akcionāriem.

""Olainfarm" padomes locekļiem savu pienākumu veikšanā nebūtu jāpakļaujas kāda konkrēta akcionāra norādēm, lai arī tas ir balsojis par attiecīgo padomes locekļu ievēlēšanu. Pakļaušanās šādam aicinājumam būtu pretrunā ar Komerclikumā nostiprināto "krietna un rūpīga saimnieka" principu, no kura izriet pienākums padomes loceklim ievērot arī mazākuma akcionāru intereses," uzsvēra FKTK.

Tāpat komisijā norādīja, ka gaidāmajās "Olainfarm" akcionāru sapulcēs FKTK aicina "Olainfarm" vadību, kā arī "Olainfarm" akcionārus ievērot likumus, korporatīvās pārvaldības principus, kā arī ar akcionāru savstarpējo strīdu risināšanu neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.

FKTK arī atzīmēja, ka tā atbilstoši savai kompetencei uzrauga finanšu instrumentu tirgu regulējošo tiesību aktu prasību izpildi, bet nerisina uzņēmuma un to akcionāru savstarpējos strīdos, kuri saistīti ar Komerclikuma normu piemērošanu.

LETA jau ziņoja, ka piektdien sasauktas divas "Olainfarm" akcionāru ārkārtas sapulces, kurās abās plānots lemt par izmaiņām padomē.

Tostarp akcionāru ārkārtas sapulcē, kas sasaukta pēc "Olmafarm", kas pārstāv 42,56% no "Olainfarm" pamatkapitāla, pieprasījuma un notiks plkst.11, tiks lemts par "Olainfarm" padomes locekļu atsaukšanu no amata un jaunas padomes ievēlēšanu uz piecu gadu termiņu, paredzot, ka darbu padomē turpina Jānis Buks un Andrejs Saveļjevs, bet no jauna padomē tiek iecelta Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Valentīna Andrējeva. Tādējādi paredzēts, ka darbu padomē neturpinās Gundars Bērziņš, Kārlis Krastiņš un Haralds Velmers.

Tāpat šajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots atsaukt no amata "Olainfarm" revīzijas komitejas locekļus un ievēlēt jaunu revīzijas komiteju uz divu gadu termiņu. Paredzēts, ka turpmāk kompānijas revīzijas komitejā strādās Andrējeva, Pēteris Rubenis un Irina Maligina. Tādējādi paredzēts nomainīt visus esošos "Olainfarm" revīzijas komitejas locekļus. Šobrīd kompānijas revīzijas komitejā strādā Krastiņš, Viesturs Gurtlavs un Agris Auce.

Attiecīgajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots lemt arī par prasības celšanu pret "Olainfarm" valdes locekļiem un uzdot "Olainfarm" padomei celt prasību pret attiecīgajiem valdes locekļiem Komerclikumā noteiktajā kārtībā un termiņā, taču konkrētie valdes locekļi lēmumu projektā nav uzrādīti.

Tāpat plānots lemt par prasības celšanu pret "Olainfarm" padomes locekļiem, kuri pildīja pienākumus līdz 2019.gada 1.aprīlim, un uzdot "Olainfarm" valdei celt prasību pret attiecīgajiem padomes locekļiem Komerclikumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Arī attiecīgie padomes locekļi, pret kuriem paredzēts celt prasību, lēmumprojektā nav uzrādīti, taču, pēc "Firmas.lv" datiem, aprīļa sākumā kompānijas padomē strādāja Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un Irina Maligina.

Savukārt otra "Olainfarm" akcionāru ārkārtas sapulce notiks 1.novembrī plkst.14, un tā sasaukta pēc Nikas Saveļejevas pilnvarotās personas Andreja Saveļjeva, kas kopā pārstāv 7,79% no "Olainfarm" pamatkapitāla, pieprasījuma.

Attiecīgajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots no darba "Olainfarm" padomē atsaukt Bērziņu, Buku, Krastiņu, Velmeru un Andreju Saveļjevu. Vienlaikus no jauna padomē plānots iecelt Niku Saveļjevu, Rubeni un Alekseju Panasinu. Paredzēts, ka darbu padomē turpinās Buks un Andrejs Saveļjevs. Tādējādi arī atbilstoši šīs akcionāru ārkārtas sapulces lēmumu projektiem paredzēts, ka darbu "Olainfarm" padomē neturpinās Bērziņš, Krastiņš un Velmers.

Tāpat otrajā akcionāru ārkārtas sapulcē plānots plānots lemt par Krastiņa, Gurtlava un Auces atsaukšanu no amata "Olainfarm" revīzijas komitejā, bet no jauna revīzijas komitejā uz divu gadu termiņu paredzēts iecelt Andrējevu, Panasinu un Rubeni.

Akcionāru sapulcē plānots arī veikt grozījumus "Olainfarm" statūtos, izslēdzot statūtu 6.3.punktu, kas nosaka, ka akcionāru sapulce ir tiesīga pieņemt lēmumu, ja tajā pārstāvēti vairāk nekā 50% no apmaksātā un balsstiesīgā pamatkapitāla.

Tajā pašā laikā Buks aģentūrai LETA iepriekš paziņoja, ka nav piekritis atkārtoti kandidēt uz padomes locekļa amatu, jo nevēlas būt iejaukts "Olainfarm" akcionāru strīdos. "Akcionāru strīdiem būtu jānotiek ārpus uzņēmuma, bet paredzētais jaunais padomes sastāvs liek domāt, ka šie strīdi var pārnesties uz uzņēmuma padomi. Svarīgi, lai padome strādātu visu akcionāru interesēs, bet plānotais padomes sastāvs par to rada šaubas," viņš sacīja.

Vēstīts arī, ka Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku apturēt "Olmafarm" balsstiesības akcionāru sapulcēs. Tāpat "Olmafarm" uz laiku aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām "Olainfarm" akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā. Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza nelaiķa Valērija Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.