Menu
 

"Rāmkalni Nordeco" šogad paredz apgrozījuma pieaugumu par aptuveni 15-20%

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sukāžu, pastilu un sīrupu ražotājs "Rāmkalni Nordeco" šogad paredz apgrozījuma pieaugumu par aptuveni 15-20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, prognozēja uzņēmuma īpašnieks Viktors Grūtups.

Viņš teica, ka šogad bijusi ļoti laba cidoniju raža, kas pārsniedza arī ražas apmēru iepriekšējā gadā. Arī dzērveņu raža šogad padevusies apjomīgāka nekā pērn, laba bija arī rabarberu raža. Ķirbju raža bijusi normāla. "Rāmkalni Nordeco" paši audzē cidonijas, rabarberus un ķirbjus, kā arī mazos apmēros aronijas un dzērvenes, ar kuru audzēšanu kompānija sākusi nodarboties vien nesen. Vairākums nepieciešamā dzērveņu apjoma un upenes tiek iepirktas.

Tā kā ražas gads bijis labs, arī kopējais iepirkto izejvielu apmērs audzis un kāpuši arī uzņēmuma pārdošanas apmēri. 

"Plānojam apgrozījuma pieaugumu," sacīja Grūtups, lēšot, ka uzņēmuma apgrozījums šogad varētu kāpt par aptuveni 15-20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Viņš pastāstīja, ka šogad uzņēmums sācis ražot jaunu produktu - ērkšķogu sukādes, kas apgrozībā parādījušās šovasar. Ideja par tām radusies eksperimentējot. 

"Mums ir ļoti labs sadarbības partneris Japānā. Domājām, ko vēl viņam piedāvāt, un nolēmām eksperimentēt, tajā skaitā ar ērkšķogām. Produkts sanāca ļoti labs un garšīgs. Šīs ogas ir vērtīgas ar daudz C vitamīnu to sastāvā," sacīja Grūtups. 

Ērkšķogu sukādes uzņēmums ne tikai eksportē, bet tās pieejamas arī Latvijā.

Taujāts, vai tuvākajā laikā uzņēmumam varētu būt vēl kādi jauni produkti, Grūtups atbildēja apstiprinoši. 

"Mums ir tehnoloģijas sulu ražošanai, piepirkām klāt vēl dažas iekārtas un, iespējams, laidīsim apgrozībā arī kādu sulu. Pie tā vēl strādājam, pagaidām dažādu ogu un augļu sulas vēl testējam," sacīja Grūtups. 

Ideja par sulu ražošanu esot saistīta ar pašu audzēto dabas velšu klāstu, piemēram, daļa no rabarberiem izmēra ziņā ir par mazu sukāžu ražošanai, taču tie ir derīgi sulām.

Kompānija šogad sākusi sukāžu eksportu arī uz Kuveitu, Krieviju un Poliju. Komentējot potenciālu Krievijā, Grūtups teica, ka uzņēmuma ražotā produkcija nav sankciju sarakstā, un pagaidām tur noiets esot labs. 

"Var just, ka mūsu segmentā Krievijā ir pietiekama pirktspēja. Pagaidām mums tur iet labi. Tad jau redzēs, kā tas tālāk attīstīsies," sacīja Grūtups.

"Rāmkalni Nordeco" šogad piedalījās pārtikas industrijas izstādē "Anuga 2019" Ķelnē, Vācijā, kā arī nākamgad iecerējusi apmeklēt lielas, starptautiskas izstādes, tostarp "ISM 2020" Vācijā, starptautisko pārtikas izstādi "Gulfood 2020" Dubaijā, kā arī ekoloģiskās produkcijas izstādi "BioFach" Nirnbergā, Vācijā. 

"Starptautiskajās izstādēs var atrast potenciālos partnerus visā pasaulē. Arī savus partnerus Japānā savulaik iepazinām tieši izstādē Vācijā," pastāstīja Grūtups.

Pēc viņa sacītā, ziemā "Rāmkalni Nordeco" iecerējuši investēt lauksaimniecībā tehnikas iegādē un iekārtās. 

Šoruden "Rāmkalni Nordeco" iekļuvuši Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras konkursa "Eksporta un inovāciju balva 2019" finālistu vidū kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" lielo/vidējo komercsabiedrību grupā.

Grūtups teica, ka Vidzemes šosejas (A2) posma no Garkalnes līdz Sēnītei remonts minimāli ietekmējis "Rāmkalnu" kafejnīcas un restorāna darbību, lai gan bijuši atsevišķi klienti, kas izvēlējās citu maršrutu. 

"Ļoti maz bija jūtams ceļu remonts, jo mums ir diezgan daudz pastāvīgu klientu, kas turpināja mūs apmeklēt," sacīja Grūtups.

Jau ziņots, ka "Rāmkalni Nordeco" 2018.gadā strādāja ar 2,011 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 10,6 reizes - līdz 56 082 eiro.

Uzņēmums "Rāmkalni Nordeco" ir reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 40 950 eiro. Kompānijas īpašnieks ar 80% daļu ir Grūtups, bet 20% pieder Lienei Ozoliņai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.