Menu
 

Foto: Aizvadīts 4. Siguldas novada uzņēmēju forums

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Ginta Zīverte Foto: Ginta Zīverte
7. novembrī Siguldas Valsts ģimnāzijas Kvantu korpusā norisinājās 4. Siguldas novada uzņēmēju forums, kurā pulcējās vairāk nekā 90 Siguldas un blakus novadu uzņēmēju. Foruma vadītāja lomā šogad iejutās uzņēmējs, Siguldas Futbolgolfa parka īpašnieks Rūdolfs Būda.
 
Tradicionāli pasākumu atklāja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kurš aicināja uzņēmējus apvienoties kopīgā “lēcienā”, paplašinot Siguldas novada iedzīvotāja ID karšu programmu, tajā iesaistot arī blakus esošos novadus, informē Siguldas novada pašvaldībā.
 
Latvijas Bankas ekonomists Klāvs Zutis savu prezentāciju uzsāka ar aizrautīgu stāstu par Latvijas Bankas ikdienas darba uzdevumiem, paskaidroja, kāpēc Latvijai ir svarīgi Eiropas Centrālās bankas lēmumi, sniedza ieskatu datos par pasaules ekonomikas sabremzēšanās ietekmi uz Latvijas apstrādes rūpniecību un eksportu, bezdarba sarukumu, izaugsmes prognozēm un veicamo darbu sarakstu, lai Latvija varētu noturēties uz izaugsmes takas. Piemēram, viens no veicamajiem darbiem ir ieguldījumi cilvēku veselībā un izglītībā.
 
Ekonomģeogrāfs, pētnieks Jānis Turlajs savā prezentācijā runāja par teritoriālās reformas iespējām un izaicinājumiem. Kā vienu no izdzīvošanas pamatnosacījumiem pētnieks minēja produktivitātes celšanu, kas cels Latvijas uzņēmumu konkurētspēju arī darbaspēka piesaistē. J. Turlajs uzskata, ka produktivitātes celšana publiskajā sektorā ir Latvijas neizmantotā iespēja, vēsta pašvaldībā.
 
Biznesa un eksporta inovāciju vadītāja Līga Brasliņa prezentācijas laikā aplūkoja tēmas par eksporta noteikšanas kritērijiem, minēja vairākus pozitīvus un negatīvus piemērus eksporta tirgus atvēršanai. Kā vienu no kompāniju veiksmes atslēgām eksperte minēja kompānijas spēju radīt jauninājumus. Savukārt veiksmīga eksporta tirgus apgūšanas galvenais priekšnoteikums ir tirgus izpēte.
 
Kā noslēdzošais vieslektors forumā uzstājās LEAN eksperts un biznesa efektivitātes asociācijas valdes loceklis Ruslans Sosinovičs, kurš, izmantojot plašās zināšanas un praktisko 17 gadu pieredzi ražošanas vadītāja lomā, dalībniekiem ieskicēja ceļu uz efektīvām pārmaiņām. Eksperts uzsvēra, ka pārmaiņu procesā svarīgi, lai cilvēki saprot, kāda ir viņu loma.
 
Forums noslēdzās ar Siguldas novada jauno uzņēmumu “Stirna & avocado” un  “Bērnu centrs “Kā mājās”” prezentācijām. Uzņēmīgās dāmas klātesošos iepazīstināja ar savu uzņēmumu produktiem un pakalpojumiem, kā arī dalījās stāstā par uzņēmējdarbības uzsākšanu, teic pašvaldībā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.