Menu
 

"Olainfarm" šobrīd nemeklē stratēģisko investoru

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Zāļu ražotājs "Olainfarm" šobrīd nemeklē stratēģisko investoru, aģentūru LETA informēja uzņēmuma investoru attiecību konsultants Jānis Dubrovskis.

Viņš norādīja, ka publiskajā telpā ir izskanējusi informācija par atsevišķiem investoriem, kuri uzrunājuši Valērija Maligina mantinieces ar dažādiem piedāvājumiem pārdot vai nodot "Olainfarm" akcijas.

""Olainfarm" dara zināmu, ka šie investori nav vērsušies "Olainfarm". Uzņēmums nav izrādījis iniciatīvu piesaistīt stratēģisko investoru. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka Finanšu instrumentu tirgus likuma 61.pantā noteiktajos gadījumos akcionāriem uzlikts pienākums paziņot par sava balsstiesību īpatsvara izmaiņām," uzsvēra Dubrovskis.

TV3 raidījums "Nekā personīga" novembra sākumā informēja, ka, pretēji Maligina testamentam viņa mantinieces cenšas pārdot "Olainfarm" akcijas un pašlaik par uzņēmuma akcijām cīnās trīs pircēji.

Kā vēstīja TV3, šobrīd šajā spēlē uzvarot ar sankciju sarakstos esošu Krievijas politiķi saistīts uzņēmums, savukārt cita potenciālā pircēja nākšanu pie varas uzņēmumā palīdzējis novērst tiesas lēmums liegt akcionāriem balsstiesības.

Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un nepilngadīgā Anna Emīlija Maligina oficiāli par mantiniecēm kļuva pirms gada. Sākotnēji Irina Maligina pārņēma kontroli pār uzņēmumu, pret viņu apvienojās Nika Saveļjeva un nepilngadīgās Annas Emīlijas māte Signe Baldere-Sildedze. Šopavasar kontroli pār "Olainfarm" ieguva Baldere-Sildedze, izstumjot Saveļjevu un Maliginu.

Visas akcionāres runājot ar potenciālajiem pircējiem. Raidījumā norādīja, ka ar Saveļjevu un Irinu Maliginu runā aptieku ķēdes un vairumtirgotāja "Recipe Plus" īpašnieki, bet Balderi-Sildedzi pierunāt uz darījumu cenšoties Latvijā dzīvojošais Krievijas uzņēmējs Eduards Janakovs, kurš it kā pārstāvot krievu politiķa Aleksandra Šiškina kapitālu.

Pēdējos mēnešos esot parādījies vēl viens akciju kārotājs - čehu miljardieris, "Škoda Transportation" īpašnieks Tomass Kršeks, kuru uzrunājusi "Olainfarm" vadība.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.