Menu
 

Zāļu lieltirgotavu realizācija oktobrī Latvijā pieaugusi par 35,1%

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Zāļu lieltirgotavas šogad oktobrī Latvijā realizējušas zāles 49,91 miljona eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 35,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - septembri - zāļu realizācijas apmērs audzis par 20,6%.

2019.gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 4,11 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām oktobrī pārdoti 3,72 miljoni medikamentu iepakojumu 34,13 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas oktobrī pārdoti 512 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 11,45 miljoniem eiro, kas ir par 14,9% mazāk nekā septembrī, tostarp 251 kompensējamo zāļu saraksta medikaments.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija 12,14 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,54 eiro ar PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm - 5,45 eiro, bet nereģistrētām zālēm - 16,13 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji oktobrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 35 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 45 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas un izplatīšanas izmaksu pieaugumu, energoresursu sadārdzināšanos un cenu izlīdzināšanu Baltijas valstīs.

Dati apkopoti no 88 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.