Menu
 

"Valsts nekustamo īpašumu" padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis atkāpies no amata

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts nekustamie īpašumi Foto - Valsts nekustamie īpašumi

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis atkāpies no amata, pavēstīja kompānijā. Bičevskis par VNĪ padomes locekli tika iecelts 2016.gada nogalē, savukārt viņa pēdējā darba diena amatā būs 9.decembris.

Pārējie kompānijas padomes locekļi turpinās darbu, nodrošinot uzņēmuma darbības nepārtrauktību.

VNĪ padomē strādā arī Inta Komisare, kura ir padomes priekšsēdētāja vietniece, un Ansis Grasmanis.

Bičevskis pauda gandarījumu paveikto, norādot, ka padomei triju gadu laikā ir izdevies izveidot pietiekami stiprus pamatus, lai VNĪ kļūtu par aktīvu, citu respektētu nekustamā īpašuma tirgus dalībnieku. "Uzņēmuma valdei ir izvirzīti augsti mērķi, kas nodrošina strauju izaugsmi, ekonomiski pamatotu un efektīvu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu," viņš uzsvēra.

Tāpat Bičevskis minēja, kaaizvadītajos trīs gados kapitālsabiedrības darbībā ir notikušas vairākas būtiskas izmaiņas, tostarp pieņemta vidēja termiņa darbības stratēģija, reorganizēta uzņēmuma struktūra un ieviests jauns aktīvu (nekustamo īpašumu) pārvaldības modelis, kas ļauj efektīvi tos apsaimniekot un gūt augstāku peļņu. Ielikti arī ilgtermiņa pamati efektīvai valsts nekustamo īpašumu portfeļa pārvaldībai un VNĪ sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. 

Viņš piebilda, ka uzņēmums pārvalda aptuveni ceturto daļu jeb 23% no valstij piederošajām ēkām. Patlaban ir identificētas svarīgākās problēmas sabiedriskā sektora iestāžu izvietojumā un publisko līdzekļu izmantošanā, kā arī iezīmēti virzieni to risināšanai, to vidū arī koncepcija "Nākotnes birojs". 

Bičevskis atzina, ka vairākas VNĪ iniciatīvas, tostarp koncepcija "Nākotnes birojs", kas paredz modernas un efektīvas darba vides izveidi publiskajā sektorā, pirmajā posmā prasa augstākas investīcijas un aktīvāku virzību, taču finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) vēlas mierīgāku tempu, stabilizāciju un mērenāku izaugsmi.

"Gan Finanšu ministrijas, gan manā ieskatā "Nākotnes biroja" koncepcija ir attīstāma, jo valsts pārvaldes biroji atrodas ēkās ar 30-70% nolietojumu. Mēs esam ieinteresēti apvienot zem viena jumta vairākas iestādes, taču mums atšķiras redzējums, cik ātri šīs izmaiņas būtu ieviešamas. Protams, šādai ministrijas nostājai var būt objektīvi iemesli, arī budžeta iespējas, tomēr bez ministra aktīva atbalsta strauja attīstība nav iespējama," skaidroja VNĪ padomes priekšsēdētājs.

Tāpat viņš norādīja, ka ir uzlabota iekšējo procesu un projektu vadība, sākta būves informācijas modelēšanas (BIM) sistēmas ieviešana lielajos būvniecības objektos jau iepirkumu posmā.

VNĪ ir viena no lielākajām Latvijas kapitālsabiedrībām, kas veic nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, apsaimniekošanu un attīstīšanu, kā arī nodrošina valsts institūcijas ar publisko funkciju veikšanai nepieciešamajām telpām. VNĪ kapitāla daļas 100% pieder valstij, kuras kapitāla daļu turētājs ir Finanšu ministrija.

1 komentārs

  • Sss
    Sss Svētdiena, 08 Decembris 2019 11:28 Komentāra saite

    Kā pats par sevi teica - esmu dižais prāts:)))! Sūda brālis...

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.