Menu
 

Atklātā konkursā izraudzīsies vadītāju Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Otrdien, 17.martā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieka amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 14.aprīlim.

Kā informē Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Santa Jirgensone, galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, sociālo zinātņu maģistra grāds, vēlams tiesību zinātnēs, vadības zinībās vai sociālajā darbā. Tāpat pretendentiem pēdējo 10 gadu laikā jābūt guvušiem vismaz triju gadu nepārtrauktu pieredzi organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā organizācijas vadītāja tiešā pakļautībā ar vismaz 10 padotajiem darbiniekiem. Nepieciešama arī vismaz piecu gadu profesionālā pieredze bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī zināšanas par politikas plānošanas dokumentiem un normatīvajiem aktiem, kas saistīti ar bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem.

Vēl no amata pretendentiem tiek sagaidīta izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un informācijas drošības jautājumiem. Angļu valodas zināšanām jābūt vismaz B2 līmenī, tāpat arī jāpiemīt teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm. Veiksmīga pārmaiņu vadības pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās, norāda S. Jirgensone. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm. Pretendenti, kas tiks izvirzīti uz trešo kārtu, tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, pārmaiņu vadīšanu, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu. Šos atlases procesus Valsts kanceleja ir gatava nodrošināt attālināti.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušā pretendenta kandidatūra tiks virzīta apstiprinājumam Ministru kabinetā. Ieņemot amatu, nākamais VBTAI priekšnieks saņems mēnešalgu 2264 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, kā arī motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem, vēsta S. Jirgensone. 

Konkursa sludinājums ir publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", kā arī tiks publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, Ministru kabineta tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada labklājības ministre Ramona Petraviča, komisijas sastāvā ir: Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Labklājības ministra biroja vadītājs Ringolds Beinarovičs, Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa-Bandere un Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.