Menu
 

Aicina atcelt nekustamā īpašuma nodokli īpašumiem, kurus nevar izmantot Covid-19 dēļ

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ķekavas novada pašvaldības arhīvs Foto - Ķekavas novada pašvaldības arhīvs

Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam, finanšu ministram, kā arī Ekonomikas ministrijas vadībai un Saeimas frakciju vadītājiem un Rīgas domes pagaidu administrācijai, aicinot šogad atcelt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumus tiem īpašumiem, kuru izmantošana nav iespējama.

Aicinājuma autori norāda, ka, līdzīgi kā uz aviopārvadājumu vai restorānu pakalpojumiem, Covid-19 ir atstājusi tiešu negatīvu ietekmi arī uz nekustamā īpašuma nozari Latvijā: “Tirdzniecības platību nomas ieņēmumi ir sarukuši par vismaz 80%-100%, tirdzniecība reāli turpinās tikai pārtikas veikalos un aptiekās. Lai gan biroju platību izmantošanas iespējas tiek nodrošinātas, attālināti strādā līdz pat 90% biroju darbinieku, kas vidējā termiņā draud atstāt negatīvu ietekmi uz nomas maksas ieņēmumiem.”

NĪAA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags uzskata, ka Covid-19 seku un arī Saeimas un valdības lēmumu rezultātā ir ierobežota vai neiespējama tirdzniecības platību un biroju platību, pasākumu norises vietu un viesnīcu izmantošana. Tādēļ NĪAA aicina noteikt, ka pašvaldībām ir jāatceļ nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi par 2020.gadu tiem īpašumiem, kurus nevar izmantot.

Ierosinājums paredz likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" noteikt, ka pašvaldībām ir pienākums atcelt NĪN vispār vai piemērot atlaidi, ja īpašnieks ir samazinājis nomas maksu nomniekiem (ko apliecina līgumi, maksājumi u.c.) vai arī krīzes dēļ nav iespējama īpašuma realizācija. NĪN pašvaldībai ir jāsamazina par faktiski piešķirtās nomas maksas atlaides apjomu vai, ja atlaide pārsniedz NĪN, tad maksājuma ir attiecīgi jāatceļ.

Tāpat, pēc NĪAA domām, ir jāatceļ NĪN maksājums tiem īpašumiem, kur komercdarbība nevar notikt pulcēšanas ierobežojumu dēļ, piemēram, kultūras, sporta un pasākumu norises ēkām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.