Menu
 

"Putnu fabrikas "Ķekava"" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 9,3% Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Putnu gaļas ražotājai "Putnu fabrika "Ķekava"" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 75,785 miljoni eiro, kas ir par 9,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,1 reizi - līdz 985 940 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā skaidrots, ka kopumā kompānija pērnajā finanšu gadā saražoja 34 300 tonnas putnu kautsvara salīdzinājumā ar 32 000 tonnām 2017./2018.finanšu gadā.

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītais finanšu gads putnkopības nozarē ir vērtējams kā stabils. Nebija būtiskas putnu barības sastāvu veidojošo komponenšu cenu svārstības pasaules tirgos, kā arī energoresursu cenu svārstības. Savukārt pieprasījums pēc putnu gaļas kompānijas galvenajos noieta tirgos saglabājās noturīgs ar pieauguma tendenci.

"Putnu fabrika "Ķekava"" pērn turpināja ieguldīt līdzekļus iekārtu un tehnoloģisko procesu uzturēšanā un modernizācijā - kopējais kapitālo ieguldījumu apmērs aizvadītajā finanšu gadā veidoja 3,5 miljonus eiro. Tostarp daļēji uzlabota 21 putnu kūts un izbūvētas divas dezinfekcijas ēkas ar Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu. Kompānija pabeidza renovēt un ieviesa ekspluatācijā piecas putnu kūtis. 

Tāpat tika instalētas jaunas iekārtas svaigu un pārstrādātu putnu gaļas izstrādājumu ražošanai. Kompānija arī renovēja energoapgādes sistēmu un atjaunoja iekšējos ceļus.

"Putnu fabrika "Ķekava"" mērķis vides aizsardzībā ir uzturēt un nepārtraukti pilnveidot videi draudzīgu ražošanu atbilstoši vides aizsardzības normatīvajiem aktiem, kā arī izmantot labākās pieejamās tehnoloģijas, patstāvīgi samazinot uzņēmuma darbības rezultātā radīto kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Putnu fabrikas "Ķekava"" apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, bija 69,313 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma peļņa bija 2,107 miljoni eiro.

"Putnu fabrikas "Ķekava"" pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. "Putnu fabrikas "Ķekava" akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam "Linas Agro Group", kurā ietilpst arī "Lielzeltiņi", "Brioleks", "Cerova" un "PFK Trader".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.